Zpět do poradny
Dotaz z 18. 3. 2024

Pálení žáhy

Homeopatie
Existuje homeopatický lek na pálení žahy ?
Na dotaz odpovídá:

Mgr. Martina Macfeldová

Dobrý den,

jezte pomalu a dokonale potravu rozkousejte. Vyhýbejte se potravinám, které vám nesvědčí. Vybrané homeopatikum užívejte podle potřeby 3x až 5x denně 1 kuličku (globuli), kterou vložíte do úst a necháte rozpustit. Můžete si homeopatikum nasadit i preventivně ( 3x denně 1 globuli). Nejlépe je navštívit zkušeného homeopata, který vybere správné homeopatikum. Pokud jsou problémy delší dobu, vždy je nutné navštívit lékaře k vyloučení závažnějšího onemocnění.

Nux vomica 9CH - nadýmání často spojené se zácpou, křečovitá bolest břicha, po nadměrné konzumaci jídla a pití (alkoholu, kávy, kořeněných jídel), nafouknutí po několika hodinách po jídle, zlepšení po stolici, uspěchaní lidé (workholici).

Antimonium crudum 9CH - stav po nadměrném příjmu potravy, říhání s chutí požité stravy, vodnatý průjem s nestrávenými částmi potravy, bíle povleklý jazyk po celém povrchu, nenasytní jedlíci.

Lycopodium clavatum 9CH nebo Gastrocynésine - nafouklé břicho, škrouchá v něm a rachotí, plynatost už během jídla, nesnáší těsné oblečení v pase, sklon k pálení žáhy, potíže po cibuli, zelí, dolní oblast břicha, vše v břiše kvasí, ulevuje říhání i odchod plynů.

Carbo vegetabilis 9CH - plynatost brzo po jídle, extrémní tvorba plynu, říhání, škytavka, odchod plynu ulevuje, křeče v břiše, zejména horní oblast břicha, vyčerpání, slabost.

China officinalis 9CH - břicho velmi nafouklé ( pocit balonu), větry páchnoucí a jejich odchod nepřináší úlevu, stolice odchází s velkým množstvím plynu, sklon k pocení, říhání, přecitlivělost, po nezralém ovoci, luštěninách, zelí nebo tučném jídle, málo pije, nemá žízeň.

Z akademie klasické homeotapie:

pacienti, pro které je Natrium phosphoricum AKH velmi účinným lékem, mívají nažloutlou barvu kůže, sliznic, očního bělma, jazyka i zubů. Často jim kysele zapáchá dech, pálí je žáhá a především podléhají různým druhům průjmů.

Při potížích s játry, žlučníkem a ledvinami pomáhá rovněž Solidago virgaurea AKH.

Zánět žaludku spojený s vředovou chorobou pomáhá Kalium bichromicum AKH, vždy souběžně s klasickou léčbou na snižování žaludeční kyselosti. Dávkování je 3x denně 2 tabletky.

S přáním zlepšení stavu Martina Macfeldová

Užitečné?

Články

Všechny články

Nejhledanější témata

LékyNemoci a příznakyZdraví a prevenceBolestDoplňky stravyŽenské zdravíKůžeZažíváníInfekceBylinkyDermokosmetikaLékové interakceDuševní zdravíVitamíny a minerályImunitaAntikoncepceDětiVýživaVztahy a sexProbiotikaAlergieTěhotenstvíKloubyIntimní problémyMužské zdravíOči a ušiNervový systémPéče o těloMočové cestyMenstruacePohybový systémAntibiotikaMagnesiumŽíly a cévyLaktobacilyÚsta a zubyIntimní hygienaErekceHomeopatieChřipka a nachlazeníHubnutíEkzémKojeníCholesterol a krevní tlakPéče o pleťVlasy a nehtyVitamin DOmega 3-6-9DiabetesDýchací soustavaSpánekKašelDětské nemociCestování a výletyMateřství a rodinaRegeneraceVitamin CSportOběhový systémDotaz na lékárnyDezinfekceMazlíčciZácpaNadýmáníReceptyKřečové žílyHorečka, zvýšená teplotaDetoxikaceKrásaBolest v krkuPrvní pomocŘedění krveOpalováníNespavostVaginální infekceAlkoholDomácí cvičeníDětská výživaOparOstropestřecSvalyČlánkyPřírodní kosmetikaKoronavirusNáplastiKontraindikaceKosmetika pro mužeDomácnostProstataInkontinenceSuperpotravinyLepekRýma

Podobné dotazy

Nejnovější dotazy

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy