Zpět do poradny
Dotaz z 4. 4. 2024

padání vlasů

KojeníVlasy a nehty
Dobrý den, poradíte mi co mohu užívat při kojení na padání vlasů? Nějaký doplněk stravy na podporu růstu vlasů?
Na dotaz odpovídá:

Mgr. Martina Macfeldová

Dobrý den,

padání vlasů během kojení je poměrně běžný jev a může být způsoben hormonálními změnami, které nastávají v těle ženy během těhotenství a po porodu. Tento stav je obvykle nazýván jako "telogenní vypadávání vlasů" a může se projevit několik měsíců po porodu.

Během těhotenství mnoho žen pozoruje zlepšený stav vlasů, protože hormonální změny mohou prodloužit fázi růstu vlasů a snížit frekvenci vypadávání vlasů. Po porodu však hormonální hladiny začínají klesat, což může vést k tomu, že vlasy, které byly "zadržovány" ve fázi růstu během těhotenství, najednou přecházejí do fáze vypadávání.

Není třeba se znepokojovat, pokud si všimnete zvýšeného vypadávání vlasů, protože toto je obvykle dočasné a normální. Nicméně, pokud se jedná o nadměrné vypadávání vlasů, což vede k viditelnému řídnutí vlasů, je dobré konzultovat tuto záležitost s lékařem, abyste vyloučili jiné možné příčiny, jako je například nedostatek živin, hormonální nerovnováha nebo štítná žláza.

Zajištěte si vyváženou stravu bohatou na živiny, jako jsou proteiny, vitamíny (zejména biotin, panthenol, kyselina listová, vitamin A ), minerály (zinek, železo, křemík) a omega-3 mastné kyseliny. Doporučím Donna Hair Forte, obsahuje zvýšenou dávku 3 aminokyselin. Vhodný pro těhotné a kojící ženy. Užívejte pravidelně 1 tobolku denně po jídle několik měsíců.

Pijte dostatek vody, abyste udrželi vlasy hydratované. Používejte šetrné šampony a kondicionéry, které neobsahují agresivní chemikálie, a minimalizujte použití tepla při stylingu vlasů. Dbejte na dostatečný spánek a minimalizujte stres, což může také ovlivnit zdraví vlasů.

Důležité je být trpělivá, protože tento stav obvykle ustupuje postupem času a vlasy se obvykle začínají zotavovat a regenerovat po několika měsících.

S přáním pěkného dne Martina Macfeldová

Užitečné?

Články

Všechny články

Nejhledanější témata

LékyNemoci a příznakyZdraví a prevenceBolestDoplňky stravyŽenské zdravíKůžeZažíváníInfekceBylinkyDermokosmetikaLékové interakceDuševní zdravíVitamíny a minerályImunitaAntikoncepceDětiVýživaVztahy a sexAlergieProbiotikaTěhotenstvíKloubyMužské zdravíIntimní problémyOči a ušiNervový systémPéče o těloMočové cestyMenstruacePohybový systémAntibiotikaŽíly a cévyMagnesiumLaktobacilyÚsta a zubyErekceHomeopatieIntimní hygienaChřipka a nachlazeníHubnutíEkzémKojeníCholesterol a krevní tlakPéče o pleťVlasy a nehtyOmega 3-6-9Vitamin DDiabetesDýchací soustavaSpánekKašelDětské nemociCestování a výletyMateřství a rodinaRegeneraceVitamin CSportOběhový systémDotaz na lékárnyDezinfekceMazlíčciZácpaNadýmáníReceptyKřečové žílyHorečka, zvýšená teplotaDetoxikaceKrásaBolest v krkuPrvní pomocŘedění krveOpalováníNespavostVaginální infekceAlkoholDomácí cvičeníDětská výživaOparOstropestřecSvalyČlánkyPřírodní kosmetikaKoronavirusNáplastiKontraindikaceKosmetika pro mužeDomácnostProstataInkontinenceSuperpotravinyLepekRýma

Podobné dotazy

Nejnovější dotazy

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy