Zpět do poradny
Dotaz z 24. 6. 2024
Dobrý den chtěla bych se zeptat od doktora na gynekologii sem dostala na močové cesty furolin antibiotika říkal mi 1 týden 2 prášky a druhý týden 1 jestli sem mu dobře rozuměla po telefonu ... Zbylo mi jich 6 a nevím zda sem udělala správně že sem je nedobrala ... Po týdnu co sem je nebrala sem šla na tetanovku .... Myslíte že by se mi ta bakterie v močovém měchýři nevyléčila ? Když sem šla na preventivní prohlídku ke své obvodní doktorce tak mi řekla že sem v pořádku .... Pořád mám takový divný lehký tlak v podbřišku v noci čůrat nechodím pokud moc nepiju na noc může to být i PMS ? Děkuji za odpověď
Na dotaz odpovídá:

PharmDr. Pavel Horký, Ph.D.

Dobrý den,

antibiotika Furolin obsahují účinnou látku nitrofurantoin, která se předepisuje na záněty močových cest a močového měchýře. Většinou je léčba krátkodobá, řádu dní. Má ale také indikací k dlouhodobému dávkování na opakující se infekce.

U léčby přípravkem Furolin je naprosto běžné, že se balení nedobírá celé. Obsahuje velké množství tablet a na akutní infekce stačí méně tablet. Vždy se ale pacient musí řídit přesnými pokyny lékaře. Záleží na typu infekce a zda je problém akutní nebo chronický.

Pokud si člověk není jistý, zda dávkování správně porozuměl, není nic jednoduššího, než kontaktovat lékaře a ověřit si dávkování.

Pokud vyšetření u lékaře proběhlo v pořádku a v moči nejsou známky zánětu, antibiotika zabrala. Tlak v podbřišku může být známka premenstruačního syndromu, anebo naopak toho, že antibiotika mohla cyklus narušit a krvácení bude nepravidelné.

Někdy se ale také stává, že dojde k narušení mikroflóry právě antibiotiky a může dojít ke vzniku vaginální kvasinkové infekce. Nikdy není na škodu, po antibiotických anebo ještě lépe zároveň při léčbě, nasadit probiotika typu Enterol anebo Biopron Forte. Lze zvolit i probiotika vaginální např. Gynocaps.

S pozdravem

Pavel Horký

Užitečné?

Doporučené produkty

Doporučené kategorie

Články

Všechny články

Nejhledanější témata

LékyNemoci a příznakyZdraví a prevenceBolestDoplňky stravyŽenské zdravíKůžeZažíváníInfekceBylinkyDermokosmetikaLékové interakceDuševní zdravíVitamíny a minerályImunitaAntikoncepceDětiVýživaVztahy a sexProbiotikaAlergieTěhotenstvíKloubyIntimní problémyMužské zdravíOči a ušiNervový systémPéče o těloMočové cestyMenstruacePohybový systémAntibiotikaMagnesiumŽíly a cévyLaktobacilyÚsta a zubyIntimní hygienaErekceHomeopatieChřipka a nachlazeníHubnutíEkzémKojeníCholesterol a krevní tlakPéče o pleťVlasy a nehtyVitamin DOmega 3-6-9DiabetesDýchací soustavaSpánekKašelDětské nemociCestování a výletyMateřství a rodinaRegeneraceVitamin CSportOběhový systémDotaz na lékárnyDezinfekceMazlíčciZácpaNadýmáníReceptyKřečové žílyHorečka, zvýšená teplotaDetoxikaceKrásaBolest v krkuPrvní pomocŘedění krveOpalováníNespavostVaginální infekceAlkoholDomácí cvičeníDětská výživaOparOstropestřecSvalyČlánkyPřírodní kosmetikaKoronavirusNáplastiKontraindikaceKosmetika pro mužeDomácnostProstataInkontinenceSuperpotravinyLepekRýma

Nejnovější dotazy

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy