Zpět do poradny
Dotaz z 6. 4. 2024

Žilní a lymfatický oběh

Nemoci a příznaky
Zdravím, mám problémy s oteklymi nohamy, ale hlavně s zilamy- křečové, metlickove, atd. Otoky i na nartech, pigmentace pokožky, změny na podkožní vrstvě - hrudky;
Můžete mi doporučit kromě lékařského vyšetření léky či bandáže, nebo doplňky stravy či dietu? Dekuji
Fedorová
Na dotaz odpovídá:

Mgr. Martina Macfeldová

Dobrý den,

chronická žilní nedostatečnost je stav, který nastává, když žilní systém není schopen účinně pumpovat krev zpět do srdce. Tento stav často postihuje dolní končetiny, ačkoli může ovlivnit i jiné části těla. Hlavní příčinou chronické žilní nedostatečnosti je porucha chlopní v žilách, které zabraňují zpětnému toku krve. Mezi hlavní příznaky a projevy chronické žilní nedostatečnosti patří: bolest, otok a pocity tíže v nohou, může dojít k rozvoji žilních vředů, vznikají tmavé skvrny na kůži, pod kůží jsou viditelné křečové žíly.

Léčba chronické žilní nedostatečnosti zahrnuje opatření zaměřená na zmírnění příznaků a zlepšení oběhu, jako jsou kompresní ponožky nebo bandáže, změny životního stylu (např. cvičení- procházky, plavání, krátký běh, jízda na kole apod., hubnutí-stravujte se podle zásad zdravé výživy, hodně vlákniny, ovoce -citrusové plody, hroznové víno, borůvky, brusinky, černý rybíz, zeleniny, pohanky-obsahuje rutin a dostatečná hydratace). Cvičení přizpůsobte svému celkovému zdravotnímu stavu, nebo se poraďte s lékařem. Vyvarujte se přímého působení tepla na dolní končetiny (slunění, podlahové vytápění, horké koupele).

Určitě doporučím léčivý přípravek Diozen. Působí pozitivně na zpětný návrat krve v žilním systému. Omezuje tvorbu otoků a má protizánětlivý účinek. Léčivou látkou je diosmin v mikronizova­né formě. Užívají se 2 tablety 1× denně nebo 1 tableta 2× denně v poledne a večer při jídle. Nebo léčivý přípravek Devenal, doporučená dávka u dospělého 2 tablety denně.

Lokálně doporučím používat Lioton gel, léčivý přípravek určený k léčbě zánětů povrchových žil, chronické žilní nedostatečnosti, hematomů (modřin) a otoků, ale také poúrazových poškození svalů, šlach a vazů nebo Hirudoid forte gel, nanáší na postiženou oblast 2–3krát denně.

Je důležité vyhledat lékařskou pomoc, abyste zabránili dalšímu zhoršení stavu a minimalizovali riziko komplikací.

S přáním zlepšení stavu Martina Macfeldová

Užitečné?

Články

Všechny články

Nejhledanější témata

LékyNemoci a příznakyZdraví a prevenceBolestDoplňky stravyŽenské zdravíKůžeZažíváníInfekceBylinkyDermokosmetikaLékové interakceDuševní zdravíVitamíny a minerályImunitaAntikoncepceDětiVýživaVztahy a sexProbiotikaAlergieTěhotenstvíKloubyIntimní problémyMužské zdravíOči a ušiMočové cestyNervový systémPéče o těloMenstruacePohybový systémAntibiotikaMagnesiumŽíly a cévyLaktobacilyÚsta a zubyIntimní hygienaErekceHomeopatieChřipka a nachlazeníHubnutíEkzémKojeníCholesterol a krevní tlakPéče o pleťVlasy a nehtyVitamin DOmega 3-6-9DiabetesDýchací soustavaSpánekKašelDětské nemociCestování a výletyMateřství a rodinaRegeneraceVitamin CSportOběhový systémDotaz na lékárnyDezinfekceMazlíčciZácpaNadýmáníReceptyKřečové žílyHorečka, zvýšená teplotaDetoxikaceKrásaBolest v krkuPrvní pomocŘedění krveOpalováníNespavostVaginální infekceAlkoholDomácí cvičeníDětská výživaOparOstropestřecSvalyČlánkyPřírodní kosmetikaKoronavirusNáplastiKontraindikaceKosmetika pro mužeDomácnostProstataInkontinenceSuperpotravinyLepekRýma

Podobné dotazy

Nejnovější dotazy

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy