Zpět do poradny
Dotaz z 4. 5. 2024

Závratě bolesti za krkem tinitus

LékyNemoci a příznaky
Dobrý den tři roky mam tinitus závratě motání hlavy migréna bolest za krkem ušnímu chodím i neurologovi léky nepomáhají beru i ginko hořčík b komplex co je v hodne děkuji
Na dotaz odpovídá:

Mgr. Martina Macfeldová

Dobrý den,

léčba tinnitu může být složitá, protože příčiny tohoto stavu mohou být různé a ne vždy jsou zcela jasné. Mezi příčinami tinnitu mohou být zánět zevního zvukovodu, porucha sluchu ve stáří, Menierova nemoc, poškození sluchu nadměrným užíváním ototoxických léků: analgetika (aspirin, nesteroidní antirevmatika), antibiotika, chemoterapeutika a antivirotika. Z neurologických příčin sclerosis multiplex ( roztroušená skleróza ), poranění hlavy – fraktura lebky, z metabolických příčin hyperlipidémie, nedostatek vitaminu B12, psychiatrická onemocnění jako deprese a úzkosti či lymeská borelióza.

Při léčbě tinnitu se podává betahistin v dávce minimálně 48 mg denně. Nejlepšího výsledku se dosahuje po několika měsících. Někdy se předepisují antidepresiva nebo léky na úzkost, které mohou pomoci snížit vnímání tinnitu.

Pro symptomatickou úlevu se podávají látky zlepšující prokrvení (vasodilatační léky- cinarizin, vinpocetin, ginkgo biloba), reologika ( pentoxyfilin), vitaminy ( A, E, B komplex), antikonvulziva (karbamazepin) a sedativa.

Vhodné je vyhýbat se hlasitým vjemům, kofeinu, nikotinu a soli. V některých případech způsobuje pacientům veliké psychické obtíže, a je třeba absolvovat pohovor s psychologem, který navrhne léčbu pomocí kognitivně-behaviorální terapie , která může pomoci změnit vnímání tinnitu a zlepšit schopnost člověka s tinnitem lépe se s ním vyrovnat. Nebo můžete zvážit zvukovou terapii, která zahrnuje využití různých zvuků (např. bílý šum, oceán, dešťová kapka) k překrytí nebo zmírnění vnímání tinnitu.

S přáním zlepšení stavu Martina Macfeldová

Užitečné?

Doporučené produkty

Doporučené kategorie

Články

Všechny články

Nejhledanější témata

LékyNemoci a příznakyZdraví a prevenceBolestDoplňky stravyŽenské zdravíKůžeZažíváníInfekceBylinkyDermokosmetikaLékové interakceDuševní zdravíVitamíny a minerályImunitaAntikoncepceDětiVýživaVztahy a sexProbiotikaAlergieTěhotenstvíKloubyIntimní problémyMužské zdravíOči a ušiPéče o těloMočové cestyNervový systémMenstruacePohybový systémAntibiotikaMagnesiumŽíly a cévyLaktobacilyÚsta a zubyIntimní hygienaErekceHomeopatieChřipka a nachlazeníHubnutíEkzémKojeníCholesterol a krevní tlakPéče o pleťVlasy a nehtyOmega 3-6-9Vitamin DDiabetesDýchací soustavaSpánekKašelDětské nemociCestování a výletyMateřství a rodinaRegeneraceVitamin CSportDotaz na lékárnyOběhový systémDezinfekceMazlíčciZácpaNadýmáníReceptyKřečové žílyHorečka, zvýšená teplotaDetoxikaceKrásaBolest v krkuPrvní pomocŘedění krveOpalováníNespavostVaginální infekceAlkoholDomácí cvičeníDětská výživaOparOstropestřecSvalyČlánkyKontraindikacePřírodní kosmetikaKoronavirusNáplastiKosmetika pro mužeDomácnostProstataInkontinenceSuperpotravinyLepekRýma

Podobné dotazy

Nejnovější dotazy

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy