Zpět do poradny
Dotaz z 15. 3. 2024

Vliv na srdce

Léky
Dobry den mohu se zeptat zda ma dimexol vliv na srdce
Na dotaz odpovídá:

Mgr. Martina Macfeldová

Dobrý den,

lék Dimexol obsahuje účinnou látku mefenoxalon, která patří do skupiny svalových relaxancií. Jedná se o látku, která působí na centrální nervovou soustavu, konkrétně na mozek a míchu, a ovlivňuje nervové signály, které řídí svalovou aktivitu. Tímto způsobem mefenoxalon pomáhá uvolnit svalové napětí a zmírnit svalové křeče.

Dimexol může být také předepsán jako součást rehabilitačního programu po operacích nebo úrazech, aby pomohl uvolnit svaly a usnadnil proces hojení.

Je důležité dodržovat pokyny lékaře ohledně dávkování a užívání mefenoxalonu, protože příliš vysoká dávka může mít nežádoucí účinky, jako je ospalost, závratě nebo zhoršení koordinace pohybů. Tato látka může také interagovat s jinými léky jako s benzodiazepiny, barbituráty, sedativy, hypnotiky, antidepresivy, anxiolytiky, neuroleptiky, analgetiky, antihistaminiky, anestetiky a alkoholem a může zesilovat jejich tlumivý účinek.

Je třeba upozornit na negativní účinky současného užívání Dimexolu s

alkoholem nebo výše zmíněnými léky a varovat se před řízením motorových vozidel nebo ovládáním strojů.

Ohledně vlivu Dimexolu na srdce může současné podávání antihypertenziv vést ke vzniku nebo prohloubení hypotenze ( snížení krevního tlaku ), zároveň může dojít ke zvýraznění bradykardie ( pomalá srdeční frekvence ) při současném podávání betablokátorů.

Maximálních plazmatických koncentrací se dosahuje za 2 hodiny od podání.

Obvyklé dávkování pro dospělé 1-2 tablety 3x denně. Podání dětem je možné od věku 6 let. Dimexol se podává krátkodobě, po dobu akutních obtíží. Opatrnosti je třeba při předepisování Dimexolu starším pacientům. U těchto pacientů je zvýšené riziko nežádoucích účinků.

S přáním pěkného dne Martina Macfeldová

Užitečné?

Články

Všechny články

Nejhledanější témata

LékyZdraví a prevenceNemoci a příznakyBolestDoplňky stravyLékové interakceInfekceŽenské zdravíZažíváníDuševní zdravíKůžeBylinkyImunitaVitamíny a minerályDermokosmetikaAntikoncepceIntimní problémyDětiTěhotenstvíPohybový systémProbiotikaAntibiotikaVýživaAlergieMenstruaceMagnesiumVztahy a sexOči a ušiKloubyMužské zdravíNervový systémŽíly a cévyIntimní hygienaMočové cestyPéče o těloÚsta a zubyHubnutíLaktobacilyVitamin DKašelEkzémCholesterol a krevní tlakErekceHomeopatieDotaz na lékárnyDiabetesChřipka a nachlazeníDýchací soustavaOmega 3-6-9Bolest v krkuPéče o pleťKojeníHorečka, zvýšená teplotaVitamin CDětské nemociDezinfekceVlasy a nehtyRegeneraceNespavostNadýmáníSpánekSportSvalyZácpaDetoxikaceVaginální infekceMateřství a rodinaMazlíčciCestování a výletyKřečové žílyŘedění krveAlkoholReceptyOběhový systémKrásaDětská výživaPrvní pomocOstropestřecRýmaNáplastiOparOpalováníDomácnostProstataDomácí cvičeníKoronavirusČlánkyKontraindikacePřírodní kosmetikaInkontinenceSuperpotravinyLepekKosmetika pro mužeVegani a vegetariání

Podobné dotazy

Nejnovější dotazy

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy