Zpět do poradny
Dotaz z 9. 5. 2024

VICE PROBLEMU - bricho, hlava,..

Nemoci a příznaky
dobry den, uz asi 4 dny v kuse me poboliva bricho, po jidle nejvice, takze treba i pres to ze mam porad hlad, nejsem schopna dojist sousto, jelikoz mi jidlo zpusobuje bolest. mota se mi hrozne moc hlava, mam porad pocit ze potrebuji na toaletu, hodne piju (coz u me neni prilis obvykle), zkratka se necitim dobre a mam pocit ze se to promita i na psychickou stranku, tedy je mi spatne psychicky i fyzicky. nejaka rada? moc prosim.
hezky den.
dekuji
Na dotaz odpovídá:

Mgr. Martina Macfeldová

Dobrý den,

může se jednat o tzv. žaludeční neurózu, je to popis různých žaludečních obtíží, které neměly jasně identifikovatelnou organickou příčinu. Tento termín se často spojoval s psychickými faktory, jako je stres, úzkost nebo deprese, a mohl zahrnovat různé symptomy, jako je bolest žaludku, pálení žáhy, nadýmání, nevolnost nebo poruchy trávení. Žaludek je velmi bohatě protkán nervy a proto každé rozčílení, deprese, psychická nerovnováha a stres se na něm začne nepříjemným způsobem projevovat. Lékař většinou předepíše léky na uklidnění. Přírodní medicína doporučuje bylinky jako je máta, meduňka, třezalka, řepík. Můžete vyzkoušet i Iberogast kapky, který účinně ulevuje od bolesti žaludku nebo břicha, nadýmá­ní, nevolnosti, pocitu plnosti nebo křečí v břiše. V případě, že vaše

příznaky přetrvávají nebo nejsou dosaženy očekávané známky zlepšení během

7 dnů od zahájení léčby, je nutno vyhledat lékaře. Mezi základními opatření patří režimová opatření a pokus o zlepšení anebo spíše změnu životního stylu. Proto se často doporučuje i návštěva psychologa či psychoterapeuta, různé relaxační a meditační techniky.

Pokud by nepomáhaly a stav se zhoršoval, je třeba pomýšlet na další diagnostická vyšetření, která potvrdí případný výskyt žaludečních či duodenálních vředů, kdy příznakem je bolest v horní části břicha, pocit plnosti, pálení žáhy, nevolnost, ztráta hmotnosti a další. Můžete mít i problémy s krevním tlakem, zde je nutná návštěva internisty nebo si můžete dvakrát denně měřit tlak a zaznamenávat si hodnoty, ať znáte konkrétní data.

Proto navštivte lékaře, ať se vyloučí závažnější zdravotní problémy.

S přáním zlepšení stavu Martina Macfeldová

Užitečné?

Doporučené produkty

Doporučené kategorie

Články

Všechny články

Nejhledanější témata

LékyNemoci a příznakyZdraví a prevenceBolestDoplňky stravyŽenské zdravíKůžeZažíváníInfekceBylinkyDermokosmetikaLékové interakceDuševní zdravíVitamíny a minerályImunitaAntikoncepceDětiVýživaVztahy a sexProbiotikaAlergieTěhotenstvíKloubyIntimní problémyMužské zdravíOči a ušiPéče o těloMočové cestyNervový systémMenstruacePohybový systémAntibiotikaMagnesiumŽíly a cévyLaktobacilyÚsta a zubyIntimní hygienaErekceHomeopatieChřipka a nachlazeníHubnutíEkzémKojeníCholesterol a krevní tlakPéče o pleťVlasy a nehtyOmega 3-6-9Vitamin DDiabetesDýchací soustavaSpánekKašelDětské nemociCestování a výletyMateřství a rodinaRegeneraceVitamin CSportDotaz na lékárnyOběhový systémDezinfekceMazlíčciZácpaNadýmáníReceptyKřečové žílyHorečka, zvýšená teplotaDetoxikaceKrásaBolest v krkuPrvní pomocŘedění krveOpalováníNespavostVaginální infekceAlkoholDomácí cvičeníDětská výživaOparOstropestřecSvalyČlánkyKontraindikacePřírodní kosmetikaKoronavirusNáplastiKosmetika pro mužeDomácnostProstataInkontinenceSuperpotravinyLepekRýma

Podobné dotazy

Nejnovější dotazy

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy