Dobrý den,
vaše obtíže mohou být způsobeny několika příčinami. Častým důvodem bývá zadní rýma, kdy hleny stékají z nosohltanu do krku, zejména v noci. Může to souviset s alergiemi, chronickým zánětem nebo suchým vzduchem. Další možností je reflux žaludečních šťáv, který dráždí sliznice a podporuje tvorbu hlenu. Také může hrát roli dehydratace nebo chronické podráždění sliznic.
Vhodné bude zvlhčovat nosní sliznici a hrdlo pomocí sprejů a pastilek (např. Quixx Soft nosní sprej, Vincentka nosní sprej nebo Vincentka pastilky
S pozdravem
Pavel Horký
Vážený pane magistře, dostala jsem lék na snížení tlaku Prestarium neo 5mg. Jak jsem si našla, tak lék rozšiřuje cévy a tím zvýší průtok krve a tlak se snižuje. Já užívám dlouhá léta Ascorutin, protože mně praskají povrchové žilky tzv. metličky na nohách a žilky v očích.
Můžu tyto dva léky brát v jeden den? Samozřejmě ne dohromady, ale jestli nebude jeden lék rušit účinek druhého?
Ascorutin beru ráno a po obědě a Prestarium neo na noc.
Děkuji předem odpověď.
Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.