Zpět do poradny
Dotaz z 27. 5. 2024
Jak moc je vhodné chodit a pohybovat se při průjmu?
Na dotaz odpovídá:

Mgr. Martina Macfeldová

Dobrý den,

při průjmu je důležité především se zaměřit na rehydrataci a odpočinek, aby se tělo mohlo zotavit. Fyzická aktivita může být vyčerpávající a může zhoršit dehydrataci, což může zpomalit proces zotavení. Nicméně, lehká aktivita nebo krátké procházky mohou být prospěšné, pokud se cítíte dostatečně dobře a nemáte závažné příznaky.

Pokud máte těžký průjem a ztrácíte hodně tekutin, je důležité zůstat hydratovaní a odpočívat, aby se tělo mohlo zotavit. Dehydratace může způsobit závratě a slabost, takže pohyb může být nebezpečný. Pokud máte horečku, silné břišní křeče, nevolnost nebo zvracení, je lepší se vyhnout fyzické aktivitě a zaměřit se na klid a rehydrataci.

Pijte dostatečné množství tekutin, ideálně s elektrolyty, aby se kompenzovala ztráta minerálů a solí. Jezte lehkou, snadno stravitelnou stravu (BRAT dieta: banány, rýže, jablečná šťáva a suchary). Vyhněte se těžkým, mastným nebo kořeněným jídlům. Odpočívejte, abyste umožnili tělu bojovat s infekcí a zotavit se.

Shrnuto, při lehkém průjmu může být lehká fyzická aktivita v pořádku, pokud se cítíte dobře, ale klíčem je naslouchat svému tělu a nevyčerpávat se. Hlavní důraz by měl být kladen na rehydrataci a odpočinek, aby se tělo mohlo efektivně zotavit.

S přáním pěkného dne Martina Macfeldová

Užitečné?

Články

Všechny články

Nejhledanější témata

LékyZdraví a prevenceNemoci a příznakyBolestDoplňky stravyLékové interakceInfekceŽenské zdravíZažíváníDuševní zdravíKůžeBylinkyImunitaVitamíny a minerályDermokosmetikaAntikoncepceIntimní problémyDětiTěhotenstvíPohybový systémProbiotikaAntibiotikaVýživaAlergieMenstruaceMagnesiumVztahy a sexOči a ušiKloubyMužské zdravíNervový systémŽíly a cévyIntimní hygienaMočové cestyPéče o těloÚsta a zubyHubnutíLaktobacilyVitamin DKašelEkzémCholesterol a krevní tlakErekceHomeopatieDotaz na lékárnyDiabetesChřipka a nachlazeníDýchací soustavaOmega 3-6-9Bolest v krkuKojeníPéče o pleťHorečka, zvýšená teplotaVitamin CDětské nemociDezinfekceVlasy a nehtyNespavostRegeneraceNadýmáníSpánekSportSvalyZácpaDetoxikaceVaginální infekceMateřství a rodinaMazlíčciCestování a výletyKřečové žílyŘedění krveAlkoholReceptyOběhový systémKrásaDětská výživaPrvní pomocOstropestřecRýmaNáplastiOparOpalováníDomácnostProstataDomácí cvičeníKoronavirusČlánkyKontraindikacePřírodní kosmetikaInkontinenceSuperpotravinyLepekKosmetika pro mužeVegani a vegetariání

Podobné dotazy

Nejnovější dotazy

Dotaz z 24. 4. 2025

Krev a hlen ve stolici

LékyZažíváníŽíly a cévy

Dobrý den,
už delší dobou trpím střídaním pravidelnosti stolice, nikdy jsem tomu nevkládal takovou pozornost, až do posledních dnů. Jak jsem již řekl, stolice není pravidelná a taktéž to doprovází časté nadýmání a bolestivý odchod větrů, celkově občasná bolest břicha, opakující se hlavně ráno. Dnes jsem byl na záchodě a ve stolici jsem vypozoroval krvavou žilku něčeho červeného, nejspíš krve, hned vedle krve se nacházel hlen, který byl jasný a zřetelný. Nevíte co by to nejspíše mohlo být? Na internetu jsem našel nespočet článků o rakovině tlustého střeva a nabyl jsem strachu. Budu moc rád za případnou odpověď, moc by mě uklidnilo když budu vědět, na čem bych zhruba mohl být, Díky.

zobrazit odpověď

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy