Zpět do poradny
Dotaz z 28. 3. 2024

Neustupna rýma u dítěte 11m

DětiImunita
Dobrý den, co prosím mohu zkusit ještě ta lék u rýmy syna 11 měsíců? Od října do prosince byla rýma neustále. 3 týdny a týden klid. Tak stále dokola. Od února má rýmu už bez pauzy. Hlen je světly a někdy i žlutý,zelený. Mám pocit, ze už jsem do nej nastrikala cely oceán a světlo na konci tunelu nevidím. Mořské vody jsem používala Sterimar, Quixx,.. nasivin pro miminka. nevím zda už lékaře poprosit o kapky s atb. ? Nebo návštěva ORL? Nebo čekat na lepší počasí? Snažím se neodsavat často, ale před jídlem a spánkem musím. Děkuji za odpověď. Střelcová
Na dotaz odpovídá:

Mgr. Martina Macfeldová

Dobrý den,

rýma u kojenců je celkem běžná a může k ní dojít i desetkrát v průběhu prvních dvou letech jejich života. Je tomu tak proto, že jejich imunitní systém ještě není zcela vyvinutý. Pokud se příznaky rýmy u miminka projevují více než obvykle nebo pokud se objeví další znepokojující příznaky, jako je horečka, dehydratace, dozelena zbarvená rýma, obtíže s krmením nebo pokud je dítě podrážděné a neklidné, je důležité obrátit se na pediatra.

Během rýmy u kojence zkuste zvýšit vlhkost v pokoji. Zavěste vlhké utěrky nebo prádlo v místnosti nebo je položte na topení. Alternativou je také zvlhčovač. Vodní pára může pomoci uvolnit dýchací cesty děťátka. Rýma u kojenců trvá obvykle až osm dní. Během této doby by se rýma měla výrazně zlepšit a po deseti dnech vytratit úplně.

Zvláštní pozornost věnujte především tomu, aby byl nos vašeho dítěte čistý. K tomu je vhodná například nosní odsávačka. Pokud ale nemáte po ruce odsávačku hlenů, můžete také zkroutit papírový kapesník a opatrně jej vložit do nosní dírky, abyste nosík jemným točením očistili. Při rýmě můžete také udělat výplach nosu solným roztokem. Tak jemně vyčistíte nos a oční víčka. Další úlevu poskytnou i nosní kapky.

Buďte se svým miminkem dostatečně na čerstvém vzduchu. I když je nachlazené, můžete s ním chodit ven jednou nebo dvakrát denně na půl hodiny. Pokud nemůžete na procházku, dejte kočárek jednoduše na balkon nebo k otevřenému oknu. Zabalte své děťátko do měkké přikrývky a vyvarujte se průvanu a přímého slunečního záření. Pokud má ovšem vysokou horečku, raději s procházkou vyčkejte.

Zima je obdobím pro nachlazení číslo jedna. Vyhněte se proto zejména v zimě velkému množství lidí. Pravděpodobnost, že by se tam dítě dostalo do kontaktu s choroboplodnými zárodky, je velmi vysoká. Oblečení odpovídající ročnímu období je také důležitým předpokladem, aby vaše dítě zůstalo zdravé. Ujistěte se, že vaše miminko není oblečeno příliš teple nebo naopak moc nalehko. Uchovávejte v tašce náhradní oblečení pro všechny možné povětrnostní podmínky. Chlad sice nemůže způsobit rýmu, ale může podpořit její vznik. Ujistěte se proto, že vaše dítě nemá studené ruce a nohy. Obzvláště skvělé jsou pro to rukavice, měkoučké ponožky a teplé botičky.

Pro podporu dětské imunity samozřejmě nelze opomenou ani další klasická opatření. Důležitý je pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu, otužování, pestrá a vyvážená strava s dostatečným množstvím čerstvého ovoce a zeleniny (vitamín C) a dodržování základních hygienických pravidel (mytí rukou po příchodu z venku a před jídlem). Izolace nemocného dítěte z kolektivu by měla být samozřejmostí. Doporučím

kapky Linex® Baby+ s vitamínem D, které obsahují živé lyofilizované bakterie rodu Bifidobacterium animalis subsp. lactis BB-12®. Pomáhají vytvářet a udržovat přirozenou rovnováhu střevního mikrobiomu. Doplněk stravy určen pro děti od narození, před upotřebením protřepat a dávkovat 6 kapek denně nebo kapky s vitamínem D3, vhodné pro děti už od narození. Regulují metabolismus vápníku, podporují normální vývoj a růst kostí i zubů. Přírodní složení a snadné užívání. 1 kapku denně, pokud nepodáváte Vigantol. Další produkty pro podporu imunity jsou vhodné pro děti až od 1 roku ( Hlíváček, Glukánek sirup či Multi-Sanostol sirup).

S přáním zlepšení stavu Martina Macfeldová

Užitečné?

Články

Všechny články

Nejhledanější témata

LékyNemoci a příznakyZdraví a prevenceBolestDoplňky stravyŽenské zdravíKůžeZažíváníInfekceBylinkyDermokosmetikaLékové interakceDuševní zdravíVitamíny a minerályImunitaAntikoncepceDětiVýživaVztahy a sexProbiotikaAlergieTěhotenstvíKloubyIntimní problémyMužské zdravíOči a ušiNervový systémPéče o těloMočové cestyMenstruacePohybový systémAntibiotikaMagnesiumŽíly a cévyLaktobacilyÚsta a zubyIntimní hygienaErekceHomeopatieChřipka a nachlazeníHubnutíEkzémKojeníCholesterol a krevní tlakPéče o pleťVlasy a nehtyVitamin DOmega 3-6-9DiabetesDýchací soustavaSpánekKašelDětské nemociCestování a výletyMateřství a rodinaRegeneraceVitamin CSportOběhový systémDotaz na lékárnyDezinfekceMazlíčciZácpaNadýmáníReceptyKřečové žílyHorečka, zvýšená teplotaDetoxikaceKrásaBolest v krkuPrvní pomocŘedění krveOpalováníNespavostVaginální infekceAlkoholDomácí cvičeníDětská výživaOparOstropestřecSvalyČlánkyPřírodní kosmetikaKoronavirusNáplastiKontraindikaceKosmetika pro mužeDomácnostProstataInkontinenceSuperpotravinyLepekRýma

Podobné dotazy

Nejnovější dotazy

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy