Zpět do poradny
Dotaz z 4. 4. 2024

kombinace léků

Léky
Dobrý den, jak poznám, že jsem se předávkoval léky na bolest? Paralen a migralgin. Je to nebezpečné?
Na dotaz odpovídá:

Mgr. Martina Macfeldová

Dobrý den,

pokud máte podezření na předávkování paracetamolem, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc. Lékaři mohou provést krevní testy k určení hladiny paracetamolu v krvi a další diagnostické testy k posouzení poškození jater.

Předávkování paracetamolem se projevuje během 24 hod po požití nechutenstvím, nevolností, zvracením a ospalostí. Později, po dvou až pěti dnech, se rozvinou příznaky poškození jater - žloutenka, bolest v pravém podžebří. Příznaky předávkování paracetamolem se mohou lišit podle množství požité látky a rychlosti metabolismu jednotlivce.

Proto dodržujte dávkování při užívání léčivých přípravků. Pokud berete Paralen a Migralgin, neužívejte současně, ale dodržujte minimálně 6 hodinové rozestupy od jednotlivých dávek. Obvyklá dávka přípravku Migralgin je 1–2 tablety užívaná až 3× denně. 1 tableta Migralginu obsahuje 250mg paracetamolu.

U Paralenu se dospělým a dospívajícím (starším 15 let) se podává 500 mg – 1 000 mg paracetamolu (1–2 tablety přípravku PARALEN 500 mg tablety) dle potřeby několikrát denně v časovém odstupu nejméně 4 hodin do maximální denní dávky 4 g (8 tablet přípravku PARALEN 500 mg tablety). Z toho plyne, že nesmíte za den při součtu obsahu paracetamolu v Migralginu a Paralenu překročit 4g.

Léčba předávkování paracetamolem zahrnuje podání léků, jako je acetylcystein, který pomáhá snížit poškození jater a odstranit nadbytečný paracetamol z těla. Čím dříve je léčba zahájena, tím lepší jsou vyhlídky na zotavení.

S přáním pěkného dne Martina Macfeldová

Užitečné?

Články

Všechny články

Nejhledanější témata

LékyNemoci a příznakyZdraví a prevenceBolestDoplňky stravyŽenské zdravíKůžeZažíváníInfekceBylinkyDermokosmetikaLékové interakceDuševní zdravíVitamíny a minerályImunitaAntikoncepceDětiVýživaVztahy a sexProbiotikaAlergieTěhotenstvíKloubyIntimní problémyMužské zdravíOči a ušiNervový systémPéče o těloMočové cestyMenstruacePohybový systémAntibiotikaMagnesiumŽíly a cévyLaktobacilyÚsta a zubyIntimní hygienaErekceHomeopatieChřipka a nachlazeníHubnutíEkzémKojeníCholesterol a krevní tlakPéče o pleťVlasy a nehtyVitamin DOmega 3-6-9DiabetesDýchací soustavaSpánekKašelDětské nemociCestování a výletyMateřství a rodinaRegeneraceVitamin CSportOběhový systémDotaz na lékárnyDezinfekceMazlíčciZácpaNadýmáníReceptyKřečové žílyHorečka, zvýšená teplotaDetoxikaceKrásaBolest v krkuPrvní pomocŘedění krveOpalováníNespavostVaginální infekceAlkoholDomácí cvičeníDětská výživaOparOstropestřecSvalyČlánkyPřírodní kosmetikaKoronavirusNáplastiKontraindikaceKosmetika pro mužeDomácnostProstataInkontinenceSuperpotravinyLepekRýma

Podobné dotazy

Nejnovější dotazy

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy