Zpět do poradny
Dotaz z 9. 1. 2025

Kdy si dělat těhotenský test, když beru antikoncepci

AntikoncepceTěhotenstvíVztahy a sexZdraví a prevenceŽenské zdraví
Dobrý den, mám dotaz ohledně udělání si těhotenského testu když beru antikoncepci. Vím že když beru antikoncepci pravidelně a bez žádného vynechání tak je to nepravděpodobné že bych byla těhotná. Beru antikoncepci stejné značky už 4. rokem a mám stejného partnera který mě požádal jestli bysme nemohli začít praktikovat sex s vyvrcholením se do mě. Antikoncepci beru 4. rokem ale tohle je pro mě novinka a nikdy jsme to nedělali, antikoncepci beru pravidelně a včas jak mám, ale ráda bych si udělala kontrolní těhotenský test abych věděla zda se na tu antikoncepci můžu opravdu spolehnout, jenže nevím kdy si těhotenský test udělat v případě když beru antikoncepci, jednou čtu že když beru antikoncepci tak těhotenský test by se měl dělat den kdy berete nové platíčko antikoncepce, a někde zase v den vynechání menstruace nebo nějak těsně předtím než má přijít menstruace. Předem děkuji za jakoukoliv odpověď, Přeji hezký zbytek dne
Na dotaz odpovídá:

PharmDr. Pavel Horký, Ph.D.

Dobrý den,

pokud užíváte antikoncepci pravidelně a bez vynechání, pravděpodobnost otěhotnění je opravdu zcela minimální. Nicméně těhotenský test můžete provést kdykoli, pokud máte pochybnosti. 

Doporučovaná doba, kdy se provádí těhotenské testy, je vždy v době očekávané menstruace. Jestliže užíváte antikoncepci kontinuálně (bez týdenní pauzy) test by měl být proveden 21–25 dní po pohlavním styku. V této době by měla být hladina těhotenského hormonu dostatečně vysoká a dobře detekovatelná testem.

Je dobré vědět, že hormonální antikoncepce nijak neovlivňuje výsledek testu. Těhotenské testy detekují hormon hCG, který působí pouze v těhotenství, a užívání antikoncepce na přítomnost nemá vliv.

S pozdravem Pavel Horký.

Užitečné?

Články

Všechny články

Nejhledanější témata

LékyZdraví a prevenceNemoci a příznakyBolestDoplňky stravyLékové interakceInfekceŽenské zdravíZažíváníDuševní zdravíKůžeBylinkyImunitaVitamíny a minerályDermokosmetikaAntikoncepceIntimní problémyDětiTěhotenstvíPohybový systémProbiotikaAntibiotikaVýživaAlergieMenstruaceMagnesiumVztahy a sexOči a ušiKloubyMužské zdravíNervový systémŽíly a cévyIntimní hygienaMočové cestyPéče o těloÚsta a zubyHubnutíLaktobacilyVitamin DKašelEkzémCholesterol a krevní tlakErekceHomeopatieDotaz na lékárnyDiabetesChřipka a nachlazeníDýchací soustavaOmega 3-6-9Bolest v krkuPéče o pleťKojeníHorečka, zvýšená teplotaVitamin CDětské nemociDezinfekceVlasy a nehtyRegeneraceNespavostNadýmáníSpánekSportSvalyZácpaDetoxikaceVaginální infekceMateřství a rodinaMazlíčciCestování a výletyKřečové žílyŘedění krveAlkoholReceptyOběhový systémKrásaDětská výživaPrvní pomocOstropestřecRýmaNáplastiOparOpalováníDomácnostProstataDomácí cvičeníKoronavirusČlánkyKontraindikacePřírodní kosmetikaInkontinenceSuperpotravinyLepekKosmetika pro mužeVegani a vegetariání

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy