Dobrý den,
Furunkl je kožní absces vznikající při hnisavém bakteriálním zánětu vlasových folikulů. Z toho vychází i obecná doporučení při snaze o jejich redukci.
Měla by probíhat důkladná hygiena. V případě prasknutí furunklu je pak důležité používat desinfekci, aby se bakterie nešířila dále. Jako desinfekci lze použít Betadine kožní roztok či Betadine mast.
Samovolné odstraňování či propichování furunklů se nedoporučuje, lze ale používat sterilní horké obklady.
Pro podporu správného kožního mikrobiomu lze doporučit Bactodermal pastilky.
S pozdravem
Pavel Horký
Dobrý den, jsem dívka, je mi 19 let a už odmala trpím atopickým ekzémem převážně na pažích a lýtkách, v zimě i v ohybech loktů (dlaně ne) a vždy mi byl doporučován u obvodní (ještě dětské) lékařky krém Excipial který ekzém potlačoval a zmírňoval. Jenže poslední dny se mi objevují na dlaních vodnaté puchýřky (nejspíše dyshidrotický ekzém, nebo aspoň tomu charakteristika mého kožního problému odpovídá), prý je to spojen s atopickým ekzémem. Chtěla bych se zeptat, jak tomu předejít a co pomáhá? Je fakt, že v posledních týdnech byl na mě vyvinut psychický nátlak (maturita, rodina, VŠ). Psychická stránka v tom má určitě také své prsty, proto se chci zeptat, jak s ekzémem bojovat, protože mi v posledních týdnech začlo svědit celé tělo, jestli to také má Něco do sebe? Alergická nejsem na nic, v dubnu jsem byla na vyšetření a odběrech krve u alergoložky a nemám na nic alergii. Byla bych ráda za každou zpětnou vazbu a pomoc. Děkuji a přeji krásný zbytek dne.
zobrazit odpověďVážený pane magistře, dostala jsem lék na snížení tlaku Prestarium neo 5mg. Jak jsem si našla, tak lék rozšiřuje cévy a tím zvýší průtok krve a tlak se snižuje. Já užívám dlouhá léta Ascorutin, protože mně praskají povrchové žilky tzv. metličky na nohách a žilky v očích.
Můžu tyto dva léky brát v jeden den? Samozřejmě ne dohromady, ale jestli nebude jeden lék rušit účinek druhého?
Ascorutin beru ráno a po obědě a Prestarium neo na noc.
Děkuji předem odpověď.
Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.