Zpět do poradny
Dotaz z 27. 2. 2024

dlouhodobý suchý hrtanový kašel

AlergieChřipka a nachlazeníNemoci a příznaky
Dobrý den, můj desetiletý vnuk měl před 3 měsíci covid, od té doby stále kašle hrubým hrtanovým kašlem. Na rentgenu nic, ve stěrech nic. Teploty nemá, ale ruší ve škole vyučování tím kašlem, bolívá ho břicho když jde do školy. Už využíval všechny možné tusiny, měl i pětidenní ATB a týden bral prednison. Ale žádná změna k lepšímu se nekoná. Krev mu dětská lékařka nenabrala, nedělala ani CRP. Vnuk je vyčerpaný tím kašlem, bolí jej z toho už i v krku. Zabrala by na takový kašel homeopatika, nebo co byste doporučovali?
Děkuji za radu. Ilona
Na dotaz odpovídá:

Mgr. Martina Macfeldová

Dobrý den,

nejdůležitější je zjistit příčinu kašle, proto bude důležité opět navštívit pediatra či alergologa, kteří provedou řádné vyšetření pro zjištění správné diagnózy a nastaví léčbu.

Dlouhodobý kašel může být způsoben astmatem, které se může projevovat jako chronický kašel, zejména při nočním či fyzickém namáhání. Infekce průdušek může způsobit dlouhodobý kašel, zejména když se stane chronickou. Nebo může jít o reakci na alergeny, které způsobují zánět průdušek. Zde bych doporučila antihistaminikum Zodac tablety 2x denně 0,5 tablety nebo Fenistil kapky.

Nebo se může jednat o zadní rýmu, kdy dochází k zatékání hlenu do krku a dráždění ke kašli. Zde by byl vhodný Sinupret kapky 3x denně 25 kapek.

Pro volbu správného homeopatika je nutné navštívit homeopata, který vyšetří vnuka a zvolí správný preparát. Může se jednat například o Arsenicum album - pro pacienty, kteří jsou hubenější, nervóznější a mívají často noční kašel.

Lachesis mutus - jako doprovodná terapie pro pacienty, kterým se zhorší kašel při ulehnutí do postele a mají pocit jako by je někdo škrtil.

Natrum sulfuricum - pro pacienty u kterých se kašel objevuje hlavně nad ránem. Vykašlávají žlutý hlen a kašel se zhoršuje chladným, vlhkým počasím.

Lobelia inflata - u pacientů, kteří trpí dušností a vydávají chrčivé zvuky.

Ipecacuanha - používá se u pacientů, kteří mají spastický dávivý kašel s dušením. U záchvatu kašle se může objevit nevolnost.

Z polykompozitních homeopatik můžete zvolit Drosetux sirup s dávkováním 5ml 3x-5x denně.

S přáním zlepšení stavu Martina Macfeldová

Užitečné?

Podobné dotazy

Nejnovější dotazy

Dotaz z 24. 4. 2025

Krev a hlen ve stolici

LékyZažíváníŽíly a cévy

Dobrý den,
už delší dobou trpím střídaním pravidelnosti stolice, nikdy jsem tomu nevkládal takovou pozornost, až do posledních dnů. Jak jsem již řekl, stolice není pravidelná a taktéž to doprovází časté nadýmání a bolestivý odchod větrů, celkově občasná bolest břicha, opakující se hlavně ráno. Dnes jsem byl na záchodě a ve stolici jsem vypozoroval krvavou žilku něčeho červeného, nejspíš krve, hned vedle krve se nacházel hlen, který byl jasný a zřetelný. Nevíte co by to nejspíše mohlo být? Na internetu jsem našel nespočet článků o rakovině tlustého střeva a nabyl jsem strachu. Budu moc rád za případnou odpověď, moc by mě uklidnilo když budu vědět, na čem bych zhruba mohl být, Díky.

zobrazit odpověď

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy