Zpět do poradny
Dotaz z 25. 4. 2024

Dermozoil - Složení výrobku

Dermokosmetika
Dobrý den, u výrobku Dermozoil uvádíte složení, nicméně, to není kompletní složení, ale jsou to pouze HLAVNÍ složky výrobku. Psala jsem na oficiálního distributora, ani tam mi nebyli schopni říct kompletní složení výrobku. Prý ani výrobce jim kompletní složení výrobku neřekl. Jak je tohle možné? Výrobce si tedy může dát do krému bůh ví co a pak to vydávat za přírodní? Co ten krém asi obsahuje, když ani výrobce nechce svému hlavnímu distributorovi říct kompletní složení?
Na dotaz odpovídá:

PharmDr. Pavel Horký, Ph.D.

Dobrý den,

přípravek Dermozoil je registrovaný jako zdravotnický prostředek. Zdravotnickým prostředkem se rozumí nástroj, přístroj, zařízení, programové vybavení, materiál nebo jiný předmět, použitý samostatně nebo v kombinaci, včetně programového vybavení určeného jeho výrobcem ke specifickému použití pro diagnostické nebo léčebné účely a nezbytného k jeho správnému použití, určený výrobcem pro použití u člověka.

Pravdou je, že legislativa u doplňků stravy a zdravotnických prostředků není tak striktní jako v případě léčiv (kde musí výrobce přesně dokládat složení a další informace). Reklama a označování se rovněž liší.

Jeho registrace je legislativně velmi komplikovaný proces. Povinnosti výrobce zdravotnických prostředků definuje zákon č. 268/2014 Sb., o zdravotnických prostředcích a Nařízením vlády č. 54/2015 Sb., o technických požadavcích na zdravotnické prostředky.

V tomto zákoně jsem nenašel výslovnou zmínku o nutnosti označení složení zdravotnických prostředků, nicméně při registraci zdravotnického prostředku výrobcem si SÚKL jistě v dokumentaci vyžádá i jeho přesné složení.

Plyne z toho toto - Výrobce na svých stránkách, i na stránkách distributorů a eshopů uvádí následující složení:

OZOILE® (patentovaná složka s vitaminem E acetátem), Výtažek z listu černého rybízu, Výtažek z květu měsíčku lékařského, Kyselina hyaluronová, Výtažek z kořene listnatce pichlavého, výtažek z přesličky rolní, kyselina thioktová, sodná sůl kyseliny hyaluronové.

Pro další informace doporučuji se obrátit na výrobce a pokud Vám výrobce nevyhověl, pak doporučuji obrátit se s dotazem na Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL).

Děkuji za dotaz,

Pavel Horký

Užitečné?

Články

Všechny články

Nejhledanější témata

LékyNemoci a příznakyZdraví a prevenceBolestDoplňky stravyŽenské zdravíZažíváníKůžeInfekceBylinkyDermokosmetikaLékové interakceDuševní zdravíVitamíny a minerályImunitaAntikoncepceDětiVýživaVztahy a sexProbiotikaAlergieTěhotenstvíKloubyIntimní problémyMužské zdravíOči a ušiMočové cestyNervový systémPéče o těloMenstruacePohybový systémAntibiotikaMagnesiumŽíly a cévyLaktobacilyÚsta a zubyIntimní hygienaErekceHomeopatieChřipka a nachlazeníHubnutíEkzémKojeníCholesterol a krevní tlakPéče o pleťVlasy a nehtyVitamin DOmega 3-6-9DiabetesDýchací soustavaSpánekKašelDětské nemociCestování a výletyMateřství a rodinaRegeneraceVitamin CSportDotaz na lékárnyOběhový systémDezinfekceMazlíčciZácpaNadýmáníReceptyKřečové žílyHorečka, zvýšená teplotaDetoxikaceKrásaBolest v krkuPrvní pomocŘedění krveOpalováníNespavostVaginální infekceAlkoholDomácí cvičeníDětská výživaOparOstropestřecSvalyČlánkyPřírodní kosmetikaKoronavirusNáplastiKontraindikaceKosmetika pro mužeDomácnostProstataInkontinenceSuperpotravinyLepekRýma

Podobné dotazy

Nejnovější dotazy

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy