Zpět do poradny
Dotaz z 17. 12. 2024

Co se stane když si vezmu antikoncepci o 2 hodiny později

AntikoncepceLékyZdraví a prevence
Zdravím mám za vás takovou otázku. Beru stejnou značku antikoncepce už cca 4 roky a celou dobu mám jednoho stálého partnera. Máme spolu normálně pohlavní styk a mě by ale zajímalo, co se stane když si vezmu antikoncepci o dvě hodky později? Všude čtu jenom o tom jak se zachovat při zpoždění nad 12 hod. nebo 24 hod. Ale mne jen tak čistě ze zvědavosti zajímá jestli má účinnost antikoncepce nějaký vliv na to že si zapomenu vzít o dvě hodky později. Poslední 3 měsíce jí totiž beru vždy buďto o hoďku později, nebo hoďku dříve, nebo o 2 hod. později, Ale nikdy to není více jak 4 hod. Jinak snažím se antikoncepci brát ve stejný čas jak mám ale poslední měsíc je opravdu krušný ale nějak to nestíhám. Předem díky za odpověď.
Na dotaz odpovídá:

PharmDr. Pavel Horký, Ph.D.

Dobrý den,

z hlediska účinnosti antikoncepce je takové malé zpoždění, jako jsou dvě hodiny (nebo dokonce 1–4 hodiny), většinou zcela v pořádku. U většiny kombinovaných hormonálních antikoncepčních pilulek (které obsahují estrogen a progestin) je důležité je brát přibližně ve stejný čas každý den, ale nehraje roli takový rozdíl v řádu pár hodin. 

Jestliže máte předepsanou antikoncepci pouze s progestinem, tam je pravidelnost kritičtější a zpoždění nad 3 hodiny už může ovlivnit jejich účinnost.

Snažte se i nadále brát antikoncepci co nejvíce pravidelně, protože rutina pomáhá minimalizovat chyby.

Zpoždění v řádu hodin nehraje roli, protože antikoncepce působí delší čas. Doporučení jak postupovat v případě vynechání je právě proto všude popsáno až po 12 hodinách a více.

Užitečné?

Články

Všechny články

Nejhledanější témata

LékyZdraví a prevenceNemoci a příznakyBolestDoplňky stravyLékové interakceInfekceŽenské zdravíZažíváníDuševní zdravíKůžeBylinkyImunitaVitamíny a minerályDermokosmetikaAntikoncepceIntimní problémyDětiTěhotenstvíPohybový systémProbiotikaAntibiotikaVýživaAlergieMenstruaceMagnesiumVztahy a sexOči a ušiKloubyMužské zdravíNervový systémŽíly a cévyIntimní hygienaMočové cestyPéče o těloÚsta a zubyHubnutíLaktobacilyVitamin DKašelEkzémCholesterol a krevní tlakErekceHomeopatieDotaz na lékárnyDiabetesChřipka a nachlazeníDýchací soustavaOmega 3-6-9Bolest v krkuPéče o pleťKojeníHorečka, zvýšená teplotaVitamin CDětské nemociDezinfekceVlasy a nehtyRegeneraceNespavostNadýmáníSpánekSportSvalyZácpaDetoxikaceVaginální infekceMateřství a rodinaMazlíčciCestování a výletyKřečové žílyŘedění krveAlkoholReceptyOběhový systémKrásaDětská výživaPrvní pomocOstropestřecRýmaNáplastiOparOpalováníDomácnostProstataDomácí cvičeníKoronavirusČlánkyKontraindikacePřírodní kosmetikaInkontinenceSuperpotravinyLepekKosmetika pro mužeVegani a vegetariání

Podobné dotazy

Nejnovější dotazy

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy