Zpět do poradny
Dotaz z 11. 2. 2024

Bolest v okolí pupíku a zapáchající plyny

Nemoci a příznakyVýživaZažívání
Dobrý den,

již přibližně 2 týdny trpím bolestí v břiše kolem pupíku. Pociťuji tam křeče a bolest při dotyku. Plynatost je také velmi nepříjemná. Je to opravdu neuvěřitelně smradlavé a stydím se za to.

Vyzkoušela jsem biopron forte, ale nepomohl. Také jsem zkoušela nějaká probiotika, ale stále se cítím stejně :(
Na dotaz odpovídá:

Mgr. Dominika Zourková

Dobrý den,

pokud trpíte bolestmi břicha, křečemi kolem pupíku, plynatostí a nepříjemným zápachem, je dobré zaměřit se na úpravu stravy a příjem přípravků, které mohou situaci zlepšit. Pro úlevu od plynatosti a křečí doporučuji vyzkoušet přípravky obsahující simetikon, například Espumisan, užívaný ve dvojici kapslí třikrát až čtyřikrát denně. Simetikon pomáhá rozkládat plynové bubliny ve střevech, což může významně ulevit od pocitu nadýmání.

Další možností je Meteospasmyl, který kromě simetikonu obsahuje také alverin, látku působící proti střevním křečím. Tento kombinovaný přípravek může efektivně zmírňovat symptomy nadýmání a křečí. Doporučuje se užívat jednu tobolku dvakrát až třikrát denně, avšak bez lékařského dohledu by se neměl používat déle než sedm dní.

Probiotika, která jste již zkusila, jsou vhodná pro dlouhodobé užívání, protože podporují zdravou střevní mikroflóru, proto je doporučuji v jejich užívání nadále vytrvat. Při trvalých potížích je také užitečné sledovat, které potraviny vám nesvědčí, a to pomocí FODMAP diety, jež identifikuje potraviny vyvolávající nadýmání.

Nezapomeňte na důležitost změny stravovacích návyků. Vyhněte se jídlům, která zvyšují tvorbu plynů, a snažte se jíst pomalu a v klidu.

Pokud bolesti břicha přetrvávají, objeví se krev ve stolici nebo bude břicho velmi tvrdé na dotek, je nutné ihned vyhledat lékaře. Váš zdravotní stav by měl být vyhodnocen odborníkem, aby se předešlo možným vážnějším problémům.

Přeji hezký den,

Zourková

Užitečné?

Články

Všechny články

Nejhledanější témata

LékyZdraví a prevenceNemoci a příznakyBolestDoplňky stravyLékové interakceInfekceŽenské zdravíZažíváníDuševní zdravíKůžeBylinkyImunitaVitamíny a minerályDermokosmetikaAntikoncepceIntimní problémyDětiTěhotenstvíPohybový systémProbiotikaAntibiotikaVýživaAlergieMenstruaceMagnesiumVztahy a sexOči a ušiKloubyMužské zdravíNervový systémŽíly a cévyIntimní hygienaMočové cestyPéče o těloÚsta a zubyHubnutíLaktobacilyVitamin DKašelEkzémCholesterol a krevní tlakErekceHomeopatieDotaz na lékárnyDiabetesChřipka a nachlazeníDýchací soustavaOmega 3-6-9Bolest v krkuPéče o pleťKojeníHorečka, zvýšená teplotaVitamin CDětské nemociDezinfekceVlasy a nehtyRegeneraceNespavostNadýmáníSpánekSportSvalyZácpaDetoxikaceVaginální infekceMateřství a rodinaMazlíčciCestování a výletyKřečové žílyŘedění krveAlkoholReceptyOběhový systémKrásaDětská výživaPrvní pomocOstropestřecRýmaNáplastiOparOpalováníDomácnostProstataDomácí cvičeníKoronavirusČlánkyKontraindikacePřírodní kosmetikaInkontinenceSuperpotravinyLepekKosmetika pro mužeVegani a vegetariání

Podobné dotazy

Nejnovější dotazy

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy