Zpět do poradny
Dotaz z 27. 7. 2024
Dobrý den. Už 4 roky mě trápí uzliny v břiše. Je mi 17 let. Bolesti mám až 7x do roka. Někdy trvají týden, někdy až tři. Většinou bolí tak moc, že i 3 dny nejím, protože po jídle je ta bolest nesnesitelná. V noci nespím, bolesti mě stále budí. Byla jsem několikrát u doktora i v nemocnici, kde mi řekli, ať si dám ibalgin a naučím se s tím žít. Jenže ibalgin nepomáhá a já s tím žít nechci. Velice mě to omezuje a už opravdu nevíme co dělat. Prosím je nějaká jiná možnost léčby, než se s tím naučit žít? Děkuji
Na dotaz odpovídá:

PharmDr. Pavel Horký, Ph.D.

Dobrý den,

v první řadě je skutečně třeba řádně ověřit, zda se jedná o uzliny. Bolest uzlin, případně jejich zduření není standardním nálezem (pokud člověk např. neprodělává infekci). 

Pokud by se jednalo skutečně o uzliny, pak je třeba pátrat po důvodu bolesti - podstoupit potřebná vyšetření (ultrazvuk a další). Rozhodně není vhodné tento stav nechávat bez řádného lékařského zhodnocení. 

Zejména upozorňuji na neurčité bolestmi kolem pupku nebo v zádech, pocitem plnosti po jídle společně s otoky jedné nebo obou nohou. V těchto případech by měl lékař rozhodně dbát na doplňková vyšetření.

Pokud by se o uzliny nejednalo a jednalo by se o bolest vycházející z trávící soustavy (žaludek, střeva), pak by bylo možné vyzkoušet přípravky na úpravu trávení, např. EspumisanRennie nebo Omeprazol Teva.

S pozdravem

Pavel Horký

Užitečné?

Články

Všechny články

Nejhledanější témata

LékyZdraví a prevenceNemoci a příznakyBolestDoplňky stravyLékové interakceInfekceŽenské zdravíZažíváníDuševní zdravíKůžeBylinkyImunitaVitamíny a minerályDermokosmetikaAntikoncepceIntimní problémyDětiTěhotenstvíPohybový systémProbiotikaAntibiotikaVýživaAlergieMenstruaceMagnesiumVztahy a sexOči a ušiKloubyMužské zdravíNervový systémŽíly a cévyIntimní hygienaMočové cestyPéče o těloÚsta a zubyHubnutíLaktobacilyVitamin DKašelEkzémCholesterol a krevní tlakErekceHomeopatieDotaz na lékárnyDiabetesChřipka a nachlazeníDýchací soustavaOmega 3-6-9Bolest v krkuKojeníPéče o pleťHorečka, zvýšená teplotaVitamin CDětské nemociDezinfekceVlasy a nehtyNespavostRegeneraceNadýmáníSpánekSportSvalyZácpaDetoxikaceVaginální infekceMateřství a rodinaMazlíčciCestování a výletyKřečové žílyŘedění krveAlkoholReceptyOběhový systémKrásaDětská výživaPrvní pomocOstropestřecRýmaNáplastiOparOpalováníDomácnostProstataDomácí cvičeníKoronavirusČlánkyKontraindikacePřírodní kosmetikaInkontinenceSuperpotravinyLepekKosmetika pro mužeVegani a vegetariání

Podobné dotazy

Nejnovější dotazy

Dotaz z 24. 4. 2025

Krev a hlen ve stolici

LékyZažíváníŽíly a cévy

Dobrý den,
už delší dobou trpím střídaním pravidelnosti stolice, nikdy jsem tomu nevkládal takovou pozornost, až do posledních dnů. Jak jsem již řekl, stolice není pravidelná a taktéž to doprovází časté nadýmání a bolestivý odchod větrů, celkově občasná bolest břicha, opakující se hlavně ráno. Dnes jsem byl na záchodě a ve stolici jsem vypozoroval krvavou žilku něčeho červeného, nejspíš krve, hned vedle krve se nacházel hlen, který byl jasný a zřetelný. Nevíte co by to nejspíše mohlo být? Na internetu jsem našel nespočet článků o rakovině tlustého střeva a nabyl jsem strachu. Budu moc rád za případnou odpověď, moc by mě uklidnilo když budu vědět, na čem bych zhruba mohl být, Díky.

zobrazit odpověď

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy