Zpět do poradny
Dotaz z 20. 4. 2024
Dobrý den asi 3 dny bolest u kořene jazyka myslela jsem ze to bude mandle ( někdy při polknuti ostrá bolest ) dnes jsem ale zjistila ze z boku jazyka jsou fialove tmave flicky jak praskla Žilka a to způsobuje tu bolest prosím z čeho to muže byt ? Nikdy jsem se s tím nesetkala dekuji
Na dotaz odpovídá:

Mgr. Martina Macfeldová

Dobrý den,

skvrny na jazyku jsou většinou neškodné a poměrně rychle zmizí samy od sebe. Některé skvrny nebo vředy mohou ovšem naznačovat závažnější problém, zejména pokud nemizí nebo se zhoršují. Pozorujete-li na jazyku neobvyklé skvrny déle než týden, nebo pokud se objeví další neobvyklé příznaky, jako je krvácení, bolest nebo zvětšení, měli byste vyhledat lékařskou péči. Lékař se vás bude pravděpodobně ptát na jakékoli další příznaky, kdy se skvrny objevily a na případnou bolest, kterou pociťujete. Tyto informace mohou pomoci lékaři určit správnou diagnózu a doporučit vám vhodnou léčbu.

Červené hrbolky na jazyku bývají často způsobeny papilami, které se zanítily. K zánětu dochází například při poranění kousnutím nebo virovou infekcí, podvýživou či stresem. Tento stav obvykle netrvá příliš dlouho a zahojí se bez nutnosti léčby nebo můžete použít na výplach Tantum Verde roztok nebo Aloclair plus ústní roztok nebo ve formě gelu Kamistad Senzitiv.

Erytroplakie je označení pro abnormální červené skvrny, které se mohou objevit na jazyku i na spodním patře. Příčin, které vyvolávají tento stav, může být více. Výskyt těchto skvrn proto nepodceňujte a vyhledejte lékaře, nejlépe stomatologa.

Bolest kořene jazyka může být způsobena bakteriální infekcí, alergiemi, neuralgií trojklanného nervu nebo poraněním. Pokud bolest a skvrny se nebudou lepšit, vyhledejte lékaře.

S přáním pěkného dne Martina Macfeldová

Užitečné?

Články

Všechny články

Nejhledanější témata

LékyZdraví a prevenceNemoci a příznakyBolestDoplňky stravyLékové interakceInfekceŽenské zdravíZažíváníDuševní zdravíKůžeBylinkyImunitaVitamíny a minerályDermokosmetikaAntikoncepceIntimní problémyDětiTěhotenstvíPohybový systémProbiotikaAntibiotikaVýživaAlergieMenstruaceMagnesiumVztahy a sexOči a ušiKloubyMužské zdravíNervový systémŽíly a cévyIntimní hygienaMočové cestyPéče o těloÚsta a zubyHubnutíLaktobacilyVitamin DKašelEkzémCholesterol a krevní tlakErekceHomeopatieDotaz na lékárnyDiabetesChřipka a nachlazeníDýchací soustavaOmega 3-6-9Bolest v krkuPéče o pleťKojeníHorečka, zvýšená teplotaVitamin CDětské nemociDezinfekceVlasy a nehtyRegeneraceNespavostNadýmáníSpánekSportSvalyZácpaDetoxikaceVaginální infekceMateřství a rodinaMazlíčciCestování a výletyKřečové žílyŘedění krveAlkoholReceptyOběhový systémKrásaDětská výživaPrvní pomocOstropestřecRýmaNáplastiOparOpalováníDomácnostProstataDomácí cvičeníKoronavirusČlánkyKontraindikacePřírodní kosmetikaInkontinenceSuperpotravinyLepekKosmetika pro mužeVegani a vegetariání

Podobné dotazy

Nejnovější dotazy

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy