Zpět do poradny
Dotaz z 30. 5. 2024

Biofenac - chronický zánět ramene

BolestNemoci a příznaky
Dobrý den, už dva roky mě při některých pohybech bolí rameno. Nedávno jsem byl u ortopeda a ten mi řekl, že tam mám chronický zánět. Předepsal mi proto biofenac na 1 týden. Lék jsem dnes dobral, ale pořád mě rameno bolí (například při poloze dítě). Co mám v tomto případě dělat?
Děkuji za odpověď.
Na dotaz odpovídá:

PharmDr. Pavel Horký, Ph.D.

Dobrý den,

dlouhodobé užívání léků proti bolesti není vhodné, zejm. kvůli jejich nežádoucím účinkům na zažívací trakt.

Bezpečnější variantou by mohly být přípravky s účinnou látkou paracetamol, tedy Paralen. Má menší riziko nežádoucích účinků ve srovnání s nesteroidními protizánětlivými léky.

Nesteroidní protizánětlivé léky lze ale také využít, nicméně lépe pouze nárazově pro krátkodobou úlevu od bolest. Patří sem Nurofen rapid, Nalgesin, Voltaren Actigo.

Lze využít i masti s protizánětlivým efektem, např. Voltaren Forte gel.

U léků proti bolesti platí obecně, že by měly být užívány po jídle, s předepsanými rozestupy mezi jednotlivými dávkami. Opatrnost by měla být u pacientů s vysokým krevním tlakem (mohou snižovat účinnost léků na vysoký krevní tlak).

Postižené rameno co nejvíce šetřit, případně využít i fyzioterapeutická cvičení. Jedná se o cvičení zaměřené na posílení svalů ramene a zlepšení flexibility může. Stejně tak je důležité udržovat celkovou fyzickou kondici a pravidelně se protahovat, zejména pokud máte sedavé zaměstnání.

Při sportovních aktivitách nebo práci, která vyžaduje opakované pohyby ramenem, je důležité pravidelně odpočívat a používat správné techniky, aby se předešlo zraněním.

S pozdravem

Pavel Horký

Užitečné?

Doporučené produkty

Články

Všechny články

Nejhledanější témata

LékyNemoci a příznakyZdraví a prevenceBolestDoplňky stravyŽenské zdravíKůžeZažíváníInfekceBylinkyDermokosmetikaLékové interakceDuševní zdravíVitamíny a minerályImunitaAntikoncepceDětiVýživaVztahy a sexProbiotikaAlergieTěhotenstvíKloubyIntimní problémyMužské zdravíOči a ušiPéče o těloMočové cestyNervový systémMenstruacePohybový systémAntibiotikaMagnesiumŽíly a cévyLaktobacilyÚsta a zubyIntimní hygienaErekceHomeopatieChřipka a nachlazeníHubnutíEkzémKojeníCholesterol a krevní tlakPéče o pleťVlasy a nehtyOmega 3-6-9Vitamin DDiabetesDýchací soustavaSpánekKašelDětské nemociCestování a výletyMateřství a rodinaRegeneraceVitamin CSportDotaz na lékárnyOběhový systémDezinfekceMazlíčciZácpaNadýmáníReceptyKřečové žílyHorečka, zvýšená teplotaDetoxikaceKrásaBolest v krkuPrvní pomocŘedění krveOpalováníNespavostVaginální infekceAlkoholDomácí cvičeníDětská výživaOparOstropestřecSvalyČlánkyKontraindikacePřírodní kosmetikaKoronavirusNáplastiKosmetika pro mužeDomácnostProstataInkontinenceSuperpotravinyLepekRýma

Podobné dotazy

Nejnovější dotazy

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy