Zpět do poradny
Dotaz z 3. 4. 2024

Aescin a detralex

LékyŽíly a cévy
Dobrý den,mohu užívat současné aescin a detralex? děkuji
Na dotaz odpovídá:

Mgr. Martina Macfeldová

Dobrý den,

současné užívání Aescinu a Detralexu je možné. Oba léky mají různé účinné látky, ale patří do stejné skupiny venofarmak. Aescin se více používá k léčbě otoků, zvláště pooperačních a poúrazových, a Detralex výhradně při žilní nedostatečnosti a projevech hemoroidálního onemocnění.

Léčivý přípravek Detralex ( mikronizované flavonoidy- diosmin, hesperidin izolovaný ze slupek pomerančů) patří do skupiny venotonik, jehož indikace jsou chronická žilní nedostatečnost dolních končetin při příznacích jako pocit tíhy, bolesti, noční křeče, otoky nohou, bércové vředy a u akutní hemoroidální ataky. Obvyklé dávkování u venolymfatické nedostatečnosti je 2 tablety denně, u akutní hemoroidální ataky na začátku je možné užívat až 6 tablet denně a poté se dávkování snižuje.

Léčivý přípravek Aescin, je také venotonikum, antivarikózum, obsahující výtažek z kaštanu, jírovce maďalu, escin alfa (triterpenický glykosid). Jeho indikace jsou také léčba chronické žilní insuficience a jejích přidružených symptomů, mezi které patří otoky dolních končetin, varixy, bolest, pocity tíhy dolních končetin, svědění, pocity napětí a křeče v oblasti lýtek. Zvláště Aescin je vhodný i u pooperačních a poúrazových otoků. Uvolňuje též zduřené dýchací cesty i hlasivky spojené s nákazou v oblasti nosohltanu. Aescin může zvyšovat účinek antikoagulačních přípravků ( léků na ředění krve). Dospělým se podává 3krát denně 2 tablety. Při udržovací léčbě obvykle postačí 3krát denně 1 tableta.

S přáním pěkného dne Martina Macfeldová

Užitečné?

Články

Všechny články

Nejhledanější témata

LékyNemoci a příznakyZdraví a prevenceBolestDoplňky stravyŽenské zdravíKůžeZažíváníInfekceBylinkyDermokosmetikaLékové interakceDuševní zdravíVitamíny a minerályImunitaAntikoncepceDětiVýživaVztahy a sexProbiotikaAlergieTěhotenstvíKloubyIntimní problémyMužské zdravíOči a ušiNervový systémPéče o těloMočové cestyMenstruacePohybový systémAntibiotikaMagnesiumŽíly a cévyLaktobacilyÚsta a zubyIntimní hygienaErekceHomeopatieChřipka a nachlazeníHubnutíEkzémKojeníCholesterol a krevní tlakPéče o pleťVlasy a nehtyVitamin DOmega 3-6-9DiabetesDýchací soustavaSpánekKašelDětské nemociCestování a výletyMateřství a rodinaRegeneraceVitamin CSportOběhový systémDotaz na lékárnyDezinfekceMazlíčciZácpaNadýmáníReceptyKřečové žílyHorečka, zvýšená teplotaDetoxikaceKrásaBolest v krkuPrvní pomocŘedění krveOpalováníNespavostVaginální infekceAlkoholDomácí cvičeníDětská výživaOparOstropestřecSvalyČlánkyPřírodní kosmetikaKoronavirusNáplastiKontraindikaceKosmetika pro mužeDomácnostProstataInkontinenceSuperpotravinyLepekRýma

Podobné dotazy

Nejnovější dotazy

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy