Nejlepší Zubní kartáčky - Elgydium (0 produktů)

Čištění zubů patří k důležitým hygienickým návykům. Odměnou nám jsou zdravé zuby a krásný úsměv, který je vizitkou každého z nás. Základním bodem pro dokonalou péči o chrup je správný zubní kartáček, který nám vyhovuje. Ovšem jen pravidelné čištění zubů nestačí. Jak na perfektní péči o zuby?

Zobrazit více

Čištění zubů patří k důležitým hygienickým návykům. Odměnou nám jsou zdravé zuby a krásný úsměv, který je vizitkou každého z nás. Základním bodem pro dokonalou péči o chrup je správný zubní kartáček, který nám vyhovuje. Ovšem jen pravidelné čištění zubů nestačí. Jak na perfektní péči o zuby?

Stěžejním bodem v péči o chrup je volba správného zubního kartáčku, který nám bude vyhovovat svou tvrdostí i velikostí. Někomu vyhovují spíše elektrické zubní kartáčky, někdo zůstává věrný klasice.

Jak vybrat správný kartáček na zuby?

Vše začíná výběrem zubního kartáčku. Pokud se o zuby správně a pravidelně staráte, můžete si zdravý chrup udržet po celý život. Při čištění zubů není důležité jen jakým kartáčkem zuby čistíte, ale také správná technika. Zuby čistěte šetrně, přílišným tlakem můžete dásně mechanicky poškozovat (podráždění dásní, odhalování krčků a následně citlivost zubů).

Kartáček vybírejte spíše měkčí s krátkými hustými štětinami a menší hlavou. Při volbě kartáčku přihlížejte i k tomu, zda vám dobře sedí v ruce. Pro běžné užívání je ideální měkký až středně tvrdý kartáček. 

  • Rovně střižená vlákna
  • Hodně štětinek
  • Malá hlava kartáčku

Jak často mám měnit zubní kartáček?

Zubní kartáček bychom měli v ideálním případě měnit každé 2 - 3 měsíce, kdy dochází k opotřebení štětin a odstraňování plaku ze zubů již není tak efektivní, jako s neopotřebovaným kartáčkem. Navíc na kartáčku ulpívají zbytky plaku, takže kartáček měníme především z hygienických důvodů.
Pokud se vám začne kartáček třepit příliš brzy, na vině je nejspíš přílišný tlak, který při čištění zubů na kartáček vyvíjíte. 

Rozdělení zubních kartáčků:

Čištění mezizubních prostor

V mezizubních prostorách se usazuje nejvíce plaku a zbytků jídla a to pak vede ke vzniku zubních kazů. Proto nezapomínejte ani na mezizubní kartáčky nebo dentální nitě, kterými vyčistíte těžko přístupná místa. 

Pomůcky pro správné čištění zubů:

Jaké jsou nejčastější chyby při čištění zubů?

Každodenní péče o zuby je základ úspěchu. Víte ale, jakých chyb se při čištění možná dopouštíte, aniž byste o tom věděli? Nejčastějším problémem je krátká doba čištění. Dalším omylem v péči o chrup je používání příliš tvrdého zubního kartáčku. Nezapomínejte ani na jazyk, který je ideální živnou půdou pro různé bakterie, stejně jako mezizubní prostory.

Jak často a jak dlouho čistit zuby?

Nejlépe bychom si měli čistit zuby po každém jídle, což ale v běžném životě není prakticky možné. Proto odborníci doporučují čistit zuby alespoň 2x denně. Ráno po snídani a večer po posledním jídle před spaním. Ráno jde hlavně o to, abychom zbavili zuby plaku, zbytků jídla po snídani a pro svěží dech. Během dne můžeme čištění “nahradit” žvýkáním žvýkaček po každém jídle. Je prokázán blahodárný vliv na kvalitu zubů a skloviny, žvýkání také bělí zuby a zaručuje svěží dech. Čištění zubů večer by mělo být důkladnější, doporučuje se alespoň 5 minut a nezapomínejte na mezizubní prostory, které jsou během dne plné zbytků jídla.

Kdy začít s čištěním zubů u dětí?

U dětí bychom měli začít s čištěním už v době, kdy jim začnou růst první zoubky. Předcházíme tak vzniku zubních kazů a učíme děti pravidelným hygienickým návykům. Zubní kartáčky pro děti rozlišujeme podle věku a vybírat můžete i z mnoha veselých designů.

Zákazníci nejlépe hodnotí řady Curaprox, Herbadent a Elmex. Pokud jste si nezvolili v této kategorii žádný produkt, zkuste se podívat také na kategorie Cestovní sady na zuby, Klasické zubní kartáčky a Zubní kartáčky na rovnátka. Nejlépe hodnoceným produktem je Curaprox CS 5460 Ultra soft Zubní kartáček 3 ks.