Zpět do poradny
Dotaz z 25. 3. 2024

Zapáchající moč

Nemoci a příznaky
Dobrý den. Asi před týdnem mě začalo bolet v krku, po dvou dnech hlava, která mě bolí do teď. Měla jsem 2 dny teplotou 37°C. Pořád se necítím v pořádku. A celou dobu mi zapáchá moč po čpavku. Můžete mi prosím poradit co bych si mohla koupit v lékárně? Piji dostatečně min 2L, tak z toho ta moc není. Nevím jestli to spolu s tím krkem souvisí. Omlouvám se, ještě jsem zapomněla připsat, že nám sucho v ústech, trochu bílý jazyk a mám dojem, že lehce nažloutlé horní patro. Moc děkuji a přeji pěkný den
Na dotaz odpovídá:

Mgr. Martina Macfeldová

Dobrý den,

je možné, že máte v těle nachlazení či zánět. Ohledně zápachu moči, je vždy dobré zvýšit pozornost, pokud se po určitou dobu zápach vymyká normálu. Při nadměrné konzumaci masa a nedodržení pitného režimu může moč výrazněji páchnout po amoniaku (čpavku) a močovině. V takovém případě je nutné omezit příjem masa (a snížit tak riziko onemocnění dnou) a dodržovat pitný režim, aby se metabolity bílkovin v těle neusazovaly.

V případě bakteriálního zánětu moč páchne jinak než normálně: Zánět v oblasti močových cest je obvykle spojen s pálením, řezáním, nutkáním močit, pocit tlaku v dolní části břicha. Pokud infekce postihuje ledviny objevuje se ještě horečka a zimnice. Moč je cítit velmi intenzivně, hnilobně.

Pokud chcete okamžitě zjistit zánět močových cest je k dispozici test Veroval ke zjištění bílých krvinek, nitrátů a bílkovin v moči. Pro zjištění bakteriální infekce u nachlazení slouží domácí CRP test z kapky krve.

Pro zdraví močových cest můžete použít Urinal D-manosa akutně 2 sáčky denně po dobu 5 dní, ráno a večer, rozpustit v 200ml vody a nejlépe po jídle vypít. Nebo tablety Urinal akut jako první pomoc při akutních potížích močových cest 1 tabletu denně.

Pro podporu imunity není od věci Cetebe immunity s dávkováním 1 kapsle denně. Na bolest v krku protizánětlivý Tantum verde , užívat 1 pastilku (nechte ji pomalu rozpustit v ústech) až 3krát denně. Na bolest hlavy je vhodný Panadol extra rapid 1–2 tablety rozpuštěné ve sklenici vody podle potřeby po 4–6 hodinách až 4× denně.

Pokud se příznaky nezlepší, či se budou zhoršovat je nutno vyhledat lékaře, který na základě vyšetření moči a krve atd. stanoví správnou diagnózu a hlavně, aby se předešlo možným komplikacím.

S přáním zlepšení stavu Martina Macfeldová

Užitečné?

Články

Všechny články

Nejhledanější témata

LékyNemoci a příznakyZdraví a prevenceBolestDoplňky stravyŽenské zdravíKůžeZažíváníInfekceBylinkyDermokosmetikaLékové interakceDuševní zdravíVitamíny a minerályImunitaAntikoncepceDětiVýživaVztahy a sexProbiotikaAlergieTěhotenstvíKloubyIntimní problémyMužské zdravíOči a ušiNervový systémPéče o těloMočové cestyMenstruacePohybový systémAntibiotikaMagnesiumŽíly a cévyLaktobacilyÚsta a zubyIntimní hygienaErekceHomeopatieChřipka a nachlazeníHubnutíEkzémKojeníCholesterol a krevní tlakPéče o pleťVlasy a nehtyVitamin DOmega 3-6-9DiabetesDýchací soustavaSpánekKašelDětské nemociCestování a výletyMateřství a rodinaRegeneraceVitamin CSportOběhový systémDotaz na lékárnyDezinfekceMazlíčciZácpaNadýmáníReceptyKřečové žílyHorečka, zvýšená teplotaDetoxikaceKrásaBolest v krkuPrvní pomocŘedění krveOpalováníNespavostVaginální infekceAlkoholDomácí cvičeníDětská výživaOparOstropestřecSvalyČlánkyPřírodní kosmetikaKoronavirusNáplastiKontraindikaceKosmetika pro mužeDomácnostProstataInkontinenceSuperpotravinyLepekRýma

Podobné dotazy

Nejnovější dotazy

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy