Dobrý den, paní Lenko,
doporučená denní dávka vitaminu D pro děti 1-13 let je 15μg, což je 600-800 IU. Pokud byste se chtěla poradit s lékařem a na základě krevních testů zhodnotit stav vitaminu D u vaši dcery, je k dispozici z léků Vigantol kapky, kde se užívá preventivně 1-2 kapky dennně. V jedné kapce je 500IU vitaminu D. Z doplňků stravy bych volila takové, které jsou vhodné pro děti jako např. Terezia Vitamin D3 BABY od narození 400 IU kapky 10 ml, Generica Vitamin D3 400 I.U. kapky 10 ml a další. I vámi zmiňovaný Adelle Davis Liposomální vitamín D3+K2 200 ml je vhodný pro děti od 3 let. Zde bych volila dávkování 2ml, což by odpovídalo 800 IU. S pozdravem Martina Macfeldová
Dobrý den
Chtěla bych se zeptat ... Mám problém s křečema v podbřišku ... Když potřebuju na velkou dostanu silné křeče který mi jdou jak v podbřišku tak v kříži jde to i mezi jako od pupíku do konce páteře... Stolice někdy bývá s hlenem .. mi přijde ... Někdy si zas přijdu jak králík ..😁 stane se že si nedojdu 2 až 3 dny .... Můžu se jednat o syndrom dráždivého střeva či tračníku ? Je na to ňáký lék nebo to mám radši řešit s doktorem ?
Léčila sem se teď se žaludkem tak že sem měla
spoustu prášku ... A žaludek stále není v pořádku .. .. děkuji za odpověď
Dobrý den, zhruba cca dva týdny mě pobolívá v levé části břicha - u žeber pod prsem. Je to nejčastěji když sedím, je to jako kdybych si něco přiskřípla, taková někdy tlumená a někdy ostřejší bolest. mám i pocit, že tam mám tu čast trochu oteklou. Není to však z vnitřní strany, ale ze vnější strany žeber. Děkuji
Vážený pane magistře, dostala jsem lék na snížení tlaku Prestarium neo 5mg. Jak jsem si našla, tak lék rozšiřuje cévy a tím zvýší průtok krve a tlak se snižuje. Já užívám dlouhá léta Ascorutin, protože mně praskají povrchové žilky tzv. metličky na nohách a žilky v očích.
Můžu tyto dva léky brát v jeden den? Samozřejmě ne dohromady, ale jestli nebude jeden lék rušit účinek druhého?
Ascorutin beru ráno a po obědě a Prestarium neo na noc.
Děkuji předem odpověď.
Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.