Zpět do poradny
Dotaz z 6. 4. 2024

Užívání HA - Sirmya

Antikoncepce
Dobrý den, chci se zeptat ohledně antikoncepce Sirmya, kterou jsem začala nově užívat. Zaměnila jsem špinění se začátkem menstruace a vzala si 16.3. první prášek z plata, ve kterém jsem pokračovala až do 5.4. Špinění skončilo do 3 dnů od prvního prášku. Včera, tedy 5.4. Jsem dobrala poslední prášek, ale 31.3. Jsem dostala menstruaci a nevím si rady, zda nyní udělat 7 denní pauzu, když ještě menstruuji nebo navázat dalším platem? A jsem i přes to chráněná, pokud jsem dobrala první plato, ačkoliv jsem první prášek nevzala 1. Den menstruace? Děkuji
Na dotaz odpovídá:

PharmDr. Pavel Horký, Ph.D.

Dobrý den,

špinění po menstruaci může být zcela normální jev, pokud se nejedná o opakovanou situaci. Krvácení mimo cyklus má různorodé příčiny (mnohdy je příčinou stres, začátek těhotenství, probíhající ovulace, nebo také příchod menopauzy u žen nad 40).

Výkyvy jsou normální, pokud ale ke krvácení dochází často mimo menstruaci, neváhejte navštívit gynekologa a zjistit příčinu.

Pokud je to první epizoda, můžete počkat do další menstruace a vysledovat, zda se bude špinění opakovat. Pokud se opakovat bude, pak byste měla navštívit lékaře. V případě, že se vše stabilizuje, nemusíte mít obavy.

Co se týče přechodu z jiné kombinované perorální antikoncepce - Žena má zahájit užívání přípravku Sirmya nejlépe hned následující den po užití poslední aktivní tablety předchozí antikoncepce, nejpozději však v den následující po obvyklém intervalu bez tablet nebo po období užívání placebo tablet předchozí antikoncepce.

Chce-li žena odložit periodu, musí pokračovat v užívání tablet z dalšího blistru přípravku Sirmya bez jakéhokoliv přerušení. Takto lze pokračovat dle přání až do využívání druhého blistru. Během nepřetržitého užívání může žena zaznamenat krvácení z průniku nebo špinění. Po 7denním intervalu bez užívání tablet pak žena pokračuje v pravidelném užívání přípravku Sirmya.

S pozdravem,

Pavel Horký

Užitečné?

Články

Všechny články

Nejhledanější témata

LékyNemoci a příznakyZdraví a prevenceBolestDoplňky stravyŽenské zdravíKůžeZažíváníInfekceBylinkyDermokosmetikaLékové interakceDuševní zdravíVitamíny a minerályImunitaAntikoncepceDětiVýživaVztahy a sexProbiotikaAlergieTěhotenstvíKloubyIntimní problémyMužské zdravíOči a ušiMočové cestyNervový systémPéče o těloMenstruacePohybový systémAntibiotikaMagnesiumŽíly a cévyLaktobacilyÚsta a zubyIntimní hygienaErekceHomeopatieChřipka a nachlazeníHubnutíEkzémKojeníCholesterol a krevní tlakPéče o pleťVlasy a nehtyVitamin DOmega 3-6-9DiabetesDýchací soustavaSpánekKašelDětské nemociCestování a výletyMateřství a rodinaRegeneraceVitamin CSportOběhový systémDotaz na lékárnyDezinfekceMazlíčciZácpaNadýmáníReceptyKřečové žílyHorečka, zvýšená teplotaDetoxikaceKrásaBolest v krkuPrvní pomocŘedění krveOpalováníNespavostVaginální infekceAlkoholDomácí cvičeníDětská výživaOparOstropestřecSvalyČlánkyPřírodní kosmetikaKoronavirusNáplastiKontraindikaceKosmetika pro mužeDomácnostProstataInkontinenceSuperpotravinyLepekRýma

Podobné dotazy

Nejnovější dotazy

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy