Zpět do poradny
Dotaz z 25. 5. 2024
Dobrý den. Asi před týdnem se mi udělali červené pupínky na rukou. Postupem času se rozšířili na hrudník a na břicho. Nobolí a ani nesvědí.
Na dotaz odpovídá:

Mgr. Martina Macfeldová

Dobrý den,

Červené pupínky nebo vyrážka na kůži mohou být způsobeny různými faktory, včetně infekcí, alergií, podráždění nebo kožních onemocnění.

Alergické reakce - Může být způsobena kontaktem s alergeny jako jsou nikl, parfémy, kosmetika nebo rostliny (např. jedovatý břečťan). Některé potraviny mohou způsobit alergické reakce, které se projeví vyrážkou.

Infekce- Nemoci jako spalničky, zarděnky nebo pátá nemoc mohou způsobit vyrážku. Například impetigo, bakteriální kožní infekce, může způsobit červené pupínky a puchýře. Plísňové infekce, jako je kvasinková infekce nebo tinea (plísňová infekce).

Podráždění- Atopický ekzém (atopická dermatitida): Chronické kožní onemocnění, které způsobuje svědivou, červenou vyrážku. Kontaktní iritační dermatitida: Může být způsobena dráždivými látkami, jako jsou čisticí prostředky, mýdla nebo chemikálie.

Parazitární infekce- Svrab či štípnutí hmyzem

Autoimunitní onemocnění - Psoriáza: Chronické autoimunitní onemocnění, které způsobuje červené, šupinaté skvrny na kůži.

Léčba se odvíjí od správné diagnostiky kožním lékařem. Určitě lékaře vyhledejte, pokud vyrážka přetrvává déle než několik dní nebo se zhoršuje. Je doprovázena horečkou, bolestí, dušností nebo jinými závažnými příznaky. Pokud máte podezření na závažnou alergickou reakci (anafylaxe), která může zahrnovat potíže s dýcháním, otoky obličeje nebo hrdla a rychlý tep.

S přáním zlepšení stavu Martina Macfeldová

Užitečné?

Články

Všechny články

Nejhledanější témata

LékyNemoci a příznakyZdraví a prevenceBolestŽenské zdravíDoplňky stravyZažíváníKůžeBylinkyDuševní zdravíDermokosmetikaVitamíny a minerályInfekceVýživaImunitaDětiLékové interakceAntikoncepceVztahy a sexAlergieKloubyTěhotenstvíPéče o těloOči a ušiIntimní problémyNervový systémMužské zdravíMočové cestyProbiotikaLaktobacilyMenstruaceAntibiotikaŽíly a cévyÚsta a zubyChřipka a nachlazeníHomeopatiePohybový systémErekceIntimní hygienaPéče o pleťHubnutíCholesterol a krevní tlakEkzémKojeníMagnesiumDiabetesSpánekVlasy a nehtyDýchací soustavaVitamin DKašelDětské nemociRegeneraceMateřství a rodinaOběhový systémCestování a výletyVitamin CMazlíčciKřečové žílyOmega 3-6-9ReceptySportZácpaHorečka, zvýšená teplotaNadýmáníKrásaDotaz na lékárnyBolest v krkuDezinfekceOpalováníNespavostVaginální infekcePrvní pomocŘedění krveDetoxikaceDomácí cvičeníDětská výživaOparSvalyČlánkyPřírodní kosmetikaKoronavirusNáplastiOstropestřecKontraindikaceKosmetika pro mužeDomácnostProstataSuperpotravinyRýmaAlkohol

Podobné dotazy

Nejnovější dotazy

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy