Zpět do poradny
Dotaz z 28. 2. 2024

plantární fascitida/ Wobenzyn

Nemoci a příznaky
Dobrý den,

mám dotaz na užívání Wobenzynu.
2 roky bojuji s plantární fascitidou a patní ostruhou (magnet, laser, rázová vlna i obstřiky a ozařování). Stále mám v nohách zánět, kterého se nemohu zbavit a tedy i velké bolesti.
Máte zkušenosti s aplikací produktu Wobenzyn a kdyžtak kolik a jak užívat?
Na dotaz odpovídá:

Mgr. Martina Macfeldová

Dobrý den,

plantární fasciitida, což je onemocnění spojené s nadměrným zatížením, špatnou podporou obuvi nebo špatnou biomechanikou chůze. Léčba obvykle zahrnuje odpočinek, protizánětlivé léky, cvičení proti bolesti a nošení vhodné obuvi nebo podpůrných vložek.

Wobenzym je používán při zánětlivých stavech a k regeneraci tkání, a to včetně podpory hojení a zmírnění zánětu spojeného s poraněním plantární fascie, což je vazivová vrstva uvnitř chodidla, která má charakter šlachy a je pevně vrostlá mezi svaly a kůži chodidla. Užívejte 3x denně 5 dražé půl hodiny před jídlem nebo 90 minut po jídle, aby došlo ke správnému vstřebání a dostatečně zapít tekutinou (nejlépe 250 ml) po dobu 4-5 týdnů. Wobenzym nelze užívat v situacích, které jsou spojeny se zvýšeným sklonem ke krvácení nebo se zvýšenou fibrinolýzou (rozpouštěním krevních sraženin). Přípravek se nesmí užívat při známé přecitlivělosti na účinné či pomocné látky.

Nicméně, vědecké důkazy o účinnosti Wobenzymu při léčbě konkrétních stavů, jako je plantární fasciitida, jsou omezené a diskutabilní. Některé studie naznačují, že enzymy obsažené ve Wobenzymu mohou mít protizánětlivé a regenerační účinky, ale jejich účinnost a přínosy nejsou zcela jasné.

S přáním zlepšení stavu Martina Macfeldová

Užitečné?

Články

Všechny články

Nejhledanější témata

LékyNemoci a příznakyZdraví a prevenceBolestDoplňky stravyŽenské zdravíKůžeZažíváníInfekceBylinkyDermokosmetikaLékové interakceDuševní zdravíVitamíny a minerályImunitaAntikoncepceDětiVýživaVztahy a sexProbiotikaAlergieTěhotenstvíKloubyIntimní problémyMužské zdravíOči a ušiNervový systémPéče o těloMočové cestyMenstruacePohybový systémAntibiotikaMagnesiumŽíly a cévyLaktobacilyÚsta a zubyIntimní hygienaErekceHomeopatieChřipka a nachlazeníHubnutíEkzémKojeníCholesterol a krevní tlakPéče o pleťVlasy a nehtyVitamin DOmega 3-6-9DiabetesDýchací soustavaSpánekKašelDětské nemociCestování a výletyMateřství a rodinaRegeneraceVitamin CSportOběhový systémDotaz na lékárnyDezinfekceMazlíčciZácpaNadýmáníReceptyKřečové žílyHorečka, zvýšená teplotaDetoxikaceKrásaBolest v krkuPrvní pomocŘedění krveOpalováníNespavostVaginální infekceAlkoholDomácí cvičeníDětská výživaOparOstropestřecSvalyČlánkyPřírodní kosmetikaKoronavirusNáplastiKontraindikaceKosmetika pro mužeDomácnostProstataInkontinenceSuperpotravinyLepekRýma

Podobné dotazy

Nejnovější dotazy

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy