Zpět do poradny
Dotaz z 29. 5. 2024

Píchání pod srdcem

Nemoci a příznaky
Mám velké píchání pod srdcem asi hodinu. Hlavně při nadechu když se posadím, je to silnější. Mám počkat, přejde to samo? Děkuji za odpověď
Na dotaz odpovídá:

Mgr. Martina Macfeldová

Dobrý den,

píchání pod srdcem je nepříjemný pocit, který může mít mnoho různých příčin.

Bolest může být způsobena svalovým napětím nebo poraněním nebo podrážděním nebo zánětem nervů mezi žebry.

U srdečních příčin se může jednat o anginu pectoris, kdy bolest na hrudi je způsobena sníženým průtokem krve do srdečního svalu či infarkt myokardu, náhlé přerušení přívodu krve do části srdečního svalu.

Z plicních příčin může jít o zánět pohrudnice, infekce plic, krevní sraženinu v plicích.

Žaludeční či dvanáctníkový vřed či gastroezofageální reflux mohou být jedna z trávicích příčin bolesti. Ale také úzkost či panické ataky mohou způsobit píchání pod srdcem.

Pokud pociťujete náhlou, silnou bolest na hrudi, která trvá déle než několik minut, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc, protože to může být příznak infarktu.

Pokud máte bolest na hrudi doprovázenou dušností, nevolností, závratěmi, pocením, vyhledejte ihned lékařskou pomoc. Pokud máte přetrvávající nebo často se vracející bolest na hrudi, navštivte lékaře pro vyšetření.

Lékař může provést fyzikální vyšetření, EKG, krevní testy, rentgen hrudníku, ultrazvuk srdce atd. Léčba záleží na příčině problému.

Může se jednat o banální záležitosti, špatně kompenzovanou léčbu či mohou potíže gradovat až onemocněním jako je angina pectoris či infarkt myokardu. Tyto vážné nemoci je třeba vyloučit. Proto navštivte co nejdříve lékaře.

S přáním pěkného dne Martina Macfeldová

Užitečné?

Články

Všechny články

Nejhledanější témata

LékyNemoci a příznakyZdraví a prevenceBolestDoplňky stravyŽenské zdravíKůžeZažíváníInfekceBylinkyDermokosmetikaLékové interakceDuševní zdravíVitamíny a minerályImunitaAntikoncepceDětiVýživaVztahy a sexProbiotikaAlergieTěhotenstvíKloubyIntimní problémyMužské zdravíOči a ušiPéče o těloMočové cestyNervový systémMenstruacePohybový systémAntibiotikaMagnesiumŽíly a cévyLaktobacilyÚsta a zubyIntimní hygienaErekceHomeopatieChřipka a nachlazeníHubnutíEkzémKojeníCholesterol a krevní tlakPéče o pleťVlasy a nehtyOmega 3-6-9Vitamin DDiabetesDýchací soustavaSpánekKašelDětské nemociCestování a výletyMateřství a rodinaRegeneraceVitamin CSportDotaz na lékárnyOběhový systémDezinfekceMazlíčciZácpaNadýmáníReceptyKřečové žílyHorečka, zvýšená teplotaDetoxikaceKrásaBolest v krkuPrvní pomocŘedění krveOpalováníNespavostVaginální infekceAlkoholDomácí cvičeníDětská výživaOparOstropestřecSvalyČlánkyKontraindikacePřírodní kosmetikaKoronavirusNáplastiKosmetika pro mužeDomácnostProstataInkontinenceSuperpotravinyLepekRýma

Podobné dotazy

Nejnovější dotazy

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy