Zpět do poradny
Dotaz z 5. 2. 2024

Otázky a odpovědi o vnějších hemoroidech.

Nemoci a příznaky
Jsem Vietnamec, mám hemeroidy již delší dobu, chci si koupit perorální a lokální lék a požádat lékaře o radu. Jaký typ bych měl použít? Děkuji.Šel jsem k lékaři ve Vietnamu a byly mi diagnostikovány hemoroidy stupně 3. Pokaždé, když vykašlu tvrdou stolici, hemoroidy se objeví, ale nezmizí okamžitě, obvykle po několika hodinách. Je to velmi nepříjemné, hodně. Moc to bolí. Těším se na pomoc vašeho lékaře, pokud to bude možné. Chci si okamžitě koupit léky, abych minimalizoval nepříjemnosti v každodenním životě. Poděkovat.
Na dotaz odpovídá:

Mgr. Martina Macfeldová

Dobrý den,

hemoroidy vznikají většinou na podkladě vrozené méněcennosti cévní stěny, v jejímž důsledku dochází v místě bohaté cévní pleteně v oblasti konečníku a řiti ke vzniku hemoroidálních uzlů. Kromě toho se na vzniku hemoroidů podílejí i sedavý způsob života, těhotenství, chronická zácpa většinou způsobená nedostatečnou konzumací vlákniny a tekutin, nedostatkem pohybu….nebo naopak chronický průjem a některá další onemocnění.

U lehčích forem hemoroidů doporučuji gel z dubové kůry, který má stahující účinky a je primárně určen k ošetření konečníku a jeho okolí u iniciálních stádií hemoroidů. Pokud by se jednalo o vnitřní hemoroidy, můžete použít masti s aplikátorem (Faktu, Procto-Glyvenol) nebo čípky. Pro zklidnění kombinujte se sedací koupelí s odvarem z dubové kůry, heřmánku nebo hrstí epsomské soli.

Systémově se podávají volně prodejné léky, venofarmaka, na posílení cévní stěny hemoroidů (Diozen či Devenal). U akutní hemoroidální ataky je dávkování 2 tablety 3× denně při jídle po dobu prvních 4 dnů, poté 2 tablety 2× denně v poledne a večer při jídle po dobu následujících 3 dnů. Následně se užívají 2 tablety 1× denně nebo 1 tableta 2× denně v poledne a večer při jídle.

Důležitá je zvýšená osobní hygiena (Herbalon s dubovou kůrou 200 g, Procto-Glyvenol® Soft Vlhčené ubrousky 30 ks či Fytopharma Hemoral Vlhčené hygienické ubrousky na hemoroidy 20 ks), což znamená omývání konečníku po každé stolici. Mohu doporučit tzv. WC spršku. Určitě vyhledejte odborníka, proktologa či chirurga, který vám doporučí na základě současné diagnózy tu správnou léčbu právě pro vás.

S přáním zlepšení stavu Martina Macfeldová

Užitečné?

Články

Všechny články

Nejhledanější témata

LékyNemoci a příznakyZdraví a prevenceBolestDoplňky stravyŽenské zdravíKůžeZažíváníInfekceBylinkyDermokosmetikaLékové interakceDuševní zdravíVitamíny a minerályImunitaAntikoncepceDětiVýživaVztahy a sexAlergieProbiotikaTěhotenstvíKloubyMužské zdravíIntimní problémyOči a ušiNervový systémPéče o těloMočové cestyMenstruacePohybový systémAntibiotikaŽíly a cévyMagnesiumLaktobacilyÚsta a zubyErekceHomeopatieIntimní hygienaChřipka a nachlazeníHubnutíEkzémKojeníCholesterol a krevní tlakPéče o pleťVlasy a nehtyOmega 3-6-9Vitamin DDiabetesDýchací soustavaSpánekKašelDětské nemociCestování a výletyMateřství a rodinaRegeneraceVitamin CSportOběhový systémDotaz na lékárnyDezinfekceMazlíčciZácpaNadýmáníReceptyKřečové žílyHorečka, zvýšená teplotaDetoxikaceKrásaBolest v krkuPrvní pomocŘedění krveOpalováníNespavostVaginální infekceAlkoholDomácí cvičeníDětská výživaOparOstropestřecSvalyČlánkyPřírodní kosmetikaKoronavirusNáplastiKontraindikaceKosmetika pro mužeDomácnostProstataInkontinenceSuperpotravinyLepekRýma

Podobné dotazy

Nejnovější dotazy

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy