Kosmetika a opalovací krémy do solária - Tělové máslo (0 produktů)

Vyzkoušejte krémy a spreje vytvořené přesně pro účely solárního opalování. Tyto krémy neobsahují SPF ochranu a propustí tak všechny paprsky, které aktivují tvorbu melaninu ve vaší pokožce. 

Kosmetika do solária obsahuje látky potřebné k vyživení, hydrataci a regeneraci vaší pokožky. Díky obsahu karotenoidů a látek z arganového oleje navíc dokáží podpořit rychlejší a krásnější zbarvení pokožky. Již po pár návštěvách solária se tak můžete přiblížit krásnému letnímu opálení.

Zobrazit více

Vymazat všechny filtry

Nenašli jste, co jste hledali?

Pošlete nám tip na produkt a my ho zkusíme zařadit do nabídky.

Doporučit produkt
Nenašli jste, co jste hledali?

Potřebujete poradit?

Napište nám a rádi vám pomůžeme s výběrem a vyhledáváním vhodného produktu.

Potřebujete poradit?

Jakou kosmetiku vybrat do solária?

Vhodné jsou přípravky určené do solária, které pokožku promastí (takže částečně pomůžou proti vysušení a stárnutí) a přirozeně podpoří zlatavou barvu pokožky.

Mnohé krémy a spreje "do solárka" fungují i jako urychlovače opálení (akcelerátory). Pokud chcete rozzářit svoji pokožku okamžitě, sáhněte po kosmetice do solária s bronzerem.

Pro citlivou pokožku si vyberte si přírodní přípravek bez barviv, parabenů, konzervantů a parfemace. Doporučujeme například květinovou opalovací vodu ve spreji a z opalovacích olejů do solária mrkvový olej, který je rovněž ve formě spreje.

Na co dbát před návštěvou solária?

  • Nikdy se nemažte běžným opalovacím krémem, který jste zakoupili na dovolenou k moři. Přísady v něm obsažené nejsou určeny ke slunění nadměrnými dávkami UV záření a v kombinaci s nimi mohou způsobit podráždění kůže (zejména svědění a puchýřky).
  • Vždy používejte speciální ochranné UV brýle, aby byly vaše oči v bezpečí.
  • Nikdy se do solária nemalujte a nepoužívejte ani parfém. Kombinace UV záření a kosmetiky by totiž mohla na vaší kůži vyvolat alergickou reakci nebo pigmentové skvrny.

Jak správně na opalování v soláriu?

  • V žádném případě není vhodné se slunit vícekrát než 50x ročně. Pozor, do tohoto čísla je započítáno jak slunění v přírodě (na pláži, na horách, při práci na zahradě), tak návštěva solária.
  • Měsíčně není vhodné se slunit více než 10x. Opět nehraje roli, zda pod umělým či přírodním sluncem.
  • Mezi dvěma návštěvami solária by měl být rozestup alespoň dva dny.

Může mít solárium pozitivní účinek?

Především v zimních měsících bývá někdy opalování v soláriu doporučováno jako zdroj vitamínu D, který v létě naše tělo získává ze slunce.

Ten je však možné získat bezpečnější metodou – pomocí přípravků z lékárny (např. tento tekutý vitamín D) nebo konzumací potravin na tento vitamín bohatých, například mořských ryb.

Do solária před dovolenou u moře?

Že několik dávek záření v soláriu před odjezdem na dovolenou pomůže ochránit pokožku před spálením je celkem rozšířený mýtus. Bohužel, důkladnému mazání kvalitním opalovacím krémem se ani tak nevyhnete.

Tento mýtus pravděpodobně vychází z poznatku, že si kůže při určité absorpci UVB paprsků vytváří přirozený ochranný mechanismus tím, že o něco zesílí rohovou vrstvu pokožky. Zrovna UVB záření je ale v lampách v soláriích sníženo.
 

Podívejte se na produkty z kategorie Krémy do solária seřazené od těch nejlépe hodnocených. Podívejte se na produkty z kategorie Krémy do solária seřazené od těch nejlevnějších. V kategorii Krémy do solária najdete zboží poskládané od nejkvalitnějších kousků.