Zpět do poradny
Dotaz z 29. 5. 2024

Dlouhodobé intenzivní brnění rukou

Nemoci a příznaky
Prosím,čemu přikládat dlouholeté intenzivní brnění rukou?
Na dotaz odpovídá:

Mgr. Martina Macfeldová

Dobrý den,

dlouholeté brnění rukou může být způsobeno různými faktory jako např. syndrom karpálního tunelu, kdy dochází ke kompresi mediánního nervu v karpálním tunelu na zápěstí. Zde je nutné změnit pracovní návyky, podstoupit fyzioterapii, nosit dlahu či v některých případech podstoupit chirurgický zákrok.

Může se jednat o cervikální radikulopatii, kdy dochází ke kompresi nebo podráždění nervových kořenů v krční páteři.

Nebo se může jednat o periferní neuropatii, kdy dochází k poškození nervů způsobené např. dlouhodobě vysokou hladinou cukru v krvi, alkoholem, infekcí, autoimunitním onemocnění či léky.

Nedostatek vitamínů skupiny B (zejména B12), vitamínu E nebo dalších živin se může projevovat jako brnění a necitlivost v rukou a nohou, únava, slabost.

Pro správnou diagnózu je důležité navštívit lékaře, který provede fyzické vyšetření, krevní testy, EMG k posouzení funkce nervů a svalů nebo použije metody jako CT či MR k zobrazení struktur krční páteře či měkkých tkání.

Léčba závisí na příčině brnění rukou. Cvičení ke zlepšení síly a flexibility, manuální terapie. Úprava pracovního prostředí, ergonomické pomůcky, cvičení a zdravá strava. Protizánětlivé léky, léky proti bolesti, vitamínové doplňky. Můžete vyzkoušet

Milgammu N. Lék obsahuje vysoce účinnou trojkombinaci vitaminů B1, B6 a B12, které vyživují poškozené nervy zad, a tak pomáhají léčit samotnou příčinu bolesti. Pokud lékař neurčí jinak, je třeba užívat 1 tobolku 3× denně. Profylakticky, v lehčích případech a při velmi kladné reakci na léčbu je možné užívat 1–2 tobolky denně.

S přáním pěkného dne Martina Macfeldová

Užitečné?

Články

Všechny články

Nejhledanější témata

LékyZdraví a prevenceNemoci a příznakyBolestDoplňky stravyLékové interakceInfekceŽenské zdravíZažíváníDuševní zdravíKůžeBylinkyImunitaVitamíny a minerályDermokosmetikaAntikoncepceIntimní problémyDětiTěhotenstvíPohybový systémProbiotikaAntibiotikaVýživaAlergieMenstruaceMagnesiumVztahy a sexOči a ušiKloubyMužské zdravíNervový systémŽíly a cévyIntimní hygienaMočové cestyPéče o těloÚsta a zubyHubnutíLaktobacilyVitamin DKašelEkzémCholesterol a krevní tlakErekceHomeopatieDotaz na lékárnyDiabetesChřipka a nachlazeníDýchací soustavaOmega 3-6-9Bolest v krkuPéče o pleťKojeníHorečka, zvýšená teplotaVitamin CDětské nemociDezinfekceVlasy a nehtyRegeneraceNespavostNadýmáníSpánekSportSvalyZácpaDetoxikaceVaginální infekceMateřství a rodinaMazlíčciCestování a výletyKřečové žílyŘedění krveAlkoholReceptyOběhový systémKrásaDětská výživaPrvní pomocOstropestřecRýmaNáplastiOparOpalováníDomácnostProstataDomácí cvičeníKoronavirusČlánkyKontraindikacePřírodní kosmetikaInkontinenceSuperpotravinyLepekKosmetika pro mužeVegani a vegetariání

Podobné dotazy

Nejnovější dotazy

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy