Zpět do poradny
Dotaz z 11. 2. 2024

Co na roupy bez předpisu?

Nemoci a příznaky
Hledám efektivní lék proti roupům, který není na předpis, protože mi přijde trapné navštívit lékaře.
Na dotaz odpovídá:

Mgr. Dominika Zourková

Dobrý den,

rozumím, že situace s parazity může být nepříjemná a možná i trochu trapná, ale je důležité přistupovat k řešení s otevřenou myslí. Pro začátek, pokud se snažíte vyhnout návštěvě lékaře, existují volně prodejné přípravky, které mohou pomoci při problémech s různými druhy vnitřních parazitů, jako jsou roupi, tasemnice, háděti, tenkohlavci, měchovci nebo škrkavci.

Jedním z takových doplňků stravy je Phyteneo Vermofyt. Tento přípravek je formulován s cílem podporovat obranu organismu proti parazitům a je vhodný pro dospělé i děti. Dávkování pro dospělé obvykle činí 3-4 kapsle jednou denně, asi 30 minut před jídlem, zapít dostatečným množstvím tekutin, a to po dobu 5 dnů. Pokud je zvažováno opakované podání, doporučuje se počkat 10 dnů od posledního užívání.

Nicméně, je velmi důležité zdůraznit, že pokud máte podezření na infekci parazity, ideální cestou je konzultace s lékařem. Lékař může potvrdit diagnózu a předepsat specifické léčivo, jako je Vermox, který je účinný proti široké škále střevních parazitů a podává se typicky v krátkodobém režimu. Jednorázově 1 tableta a dávka lze opakovat po 2 až 4 týdnech, což vede k zabránění reinfekce.

Pokud se rozhodnete pro samoléčbu, je důležité také dodržovat hygienická opatření, jako je důkladné mytí rukou, častá výměna a vyváření ložního prádla a spodního prádla, udržování čistoty v domácnosti a minimalizace kontaktu s potenciálně kontaminovanými plochami. K dezinfekce lze užívat antibakteriální ubrousky a na ruce dezinfekční sprej. Po mytí ke zmírnění svědivosti dané oblasti doporučuji užít zinkovou mast. Všechny tyto kroky pomáhají snížit riziko šíření infekce mezi členy domácnosti a opětovné samoinfekce.

Přeji vám, abyste se problému zbavili co nejrychleji a bez komplikací. Pokud máte další otázky nebo obavy, neváhejte se na mě obrátit.

Pěkný den,

Zourková

Užitečné?

Články

Všechny články

Nejhledanější témata

LékyNemoci a příznakyZdraví a prevenceBolestDoplňky stravyŽenské zdravíKůžeZažíváníInfekceBylinkyLékové interakceDermokosmetikaDuševní zdravíVitamíny a minerályImunitaAntikoncepceDětiVýživaVztahy a sexAlergieProbiotikaTěhotenstvíKloubyMužské zdravíIntimní problémyOči a ušiNervový systémPéče o těloMočové cestyMenstruacePohybový systémAntibiotikaŽíly a cévyMagnesiumLaktobacilyÚsta a zubyErekceHomeopatieIntimní hygienaChřipka a nachlazeníHubnutíKojeníEkzémCholesterol a krevní tlakPéče o pleťVlasy a nehtyOmega 3-6-9Vitamin DDiabetesDýchací soustavaSpánekKašelDětské nemociCestování a výletyMateřství a rodinaRegeneraceVitamin CSportOběhový systémDotaz na lékárnyDezinfekceMazlíčciZácpaNadýmáníReceptyKřečové žílyHorečka, zvýšená teplotaDetoxikaceKrásaBolest v krkuPrvní pomocŘedění krveOpalováníNespavostVaginální infekceAlkoholDomácí cvičeníDětská výživaOparOstropestřecSvalyČlánkyPřírodní kosmetikaKoronavirusNáplastiKontraindikaceKosmetika pro mužeDomácnostProstataInkontinenceSuperpotravinyLepekRýma

Podobné dotazy

Nejnovější dotazy

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy