Zpět do poradny
Dotaz z 1. 3. 2024

Bolesti bricha po odstraneni zlucniku

Bolest
Dobry den pred 10 lety mi byl odstranen zlucnik nasly mi 30 kaminku.od te doby trpim bolestmi v levem podbrisku prujmy uz tolik let na pohotovosti jsem vic jak doma vzdy mi pomuze jen kapacka...uz mi delali gastros a kolonsk.vss v poradku.ja si myslim ,jestli to neni drazdivy tracnik.po ranu mam prujmy i kdyz nic jeste nesnidam jdu na zastavku a musim se vratim potrebuji opet..z jidel uz tolik let nemohu skoro nic. Knedliky vanocky buchty omacky zeleninu kvetak kedlub redkvicky salaty lusteniny orisky seminka atd..lekari mi zkouseji ruzne tabletky napr Hidrasec,Meteospasmyl,Reasec,probiotika,normix,no spa,isochol atd..nic mi neponaha ani smecta..na ultrazvuku mi mudr rekl,ze bohuzel patrim k lidem co nas je mensina ,co bez zlucniku budu trpet az do smrti ,ze to telo neprijmulo dobre bez zlucniku..moc me to trapi driv jsem mohla jist vse ,sportovala jsem tancila latinske tance atd ted nemohu kvuli bolestem nic😥preci musi neco existovat co by mi pomohlo...zkousela jsem uz i lecitele i bylinky ale ten jen spousta penez odemne vylakal a zadna pomoc..
Na dotaz odpovídá:

PharmDr. Pavel Horký, Ph.D.

Dobrý den,

odpověď na celý problém by bylo nejrozumnější hledat na jeho začátku. Žlučové kameny mohou vycestovat do žlučových cest, kde se mohou zaklínit a vyvolat kromě akutního zánětu žlučových cest, v horším případě i zánět slinivky. Vzhledem k tomu, že byla provedena gastroskopie a kolonoskopie a vše je v normě, problém je tedy třeba hledat dále. Např. chronický zánět slinivky se projevuje bolestí v oblasti nadbřišku, která může vystřelovat až do obou podžebří. Časté jsou i pocity nevolnosti a zvracení. Úlevu přinášejí analgetika a spasmolytika. Dále jsou podávány enzymy k lepšímu trávení potravy. Enzymy a spasmolytika, stejně jako další vyšetření zda se jedná o problém v oblasti slinivky nebo jiného orgánu, musí zhodnotit lékař. Děkuji za dotaz a přeji brzké vyřešení problému, Pavel Horký.

Užitečné?

Články

Všechny články

Nejhledanější témata

LékyNemoci a příznakyZdraví a prevenceBolestDoplňky stravyŽenské zdravíKůžeZažíváníInfekceBylinkyDermokosmetikaLékové interakceDuševní zdravíVitamíny a minerályImunitaAntikoncepceDětiVýživaVztahy a sexProbiotikaAlergieTěhotenstvíKloubyIntimní problémyMužské zdravíOči a ušiNervový systémPéče o těloMočové cestyMenstruacePohybový systémAntibiotikaMagnesiumŽíly a cévyLaktobacilyÚsta a zubyIntimní hygienaErekceHomeopatieChřipka a nachlazeníHubnutíEkzémKojeníCholesterol a krevní tlakPéče o pleťVlasy a nehtyVitamin DOmega 3-6-9DiabetesDýchací soustavaSpánekKašelDětské nemociCestování a výletyMateřství a rodinaRegeneraceVitamin CSportOběhový systémDotaz na lékárnyDezinfekceMazlíčciZácpaNadýmáníReceptyKřečové žílyHorečka, zvýšená teplotaDetoxikaceKrásaBolest v krkuPrvní pomocŘedění krveOpalováníNespavostVaginální infekceAlkoholDomácí cvičeníDětská výživaOparOstropestřecSvalyČlánkyPřírodní kosmetikaKoronavirusNáplastiKontraindikaceKosmetika pro mužeDomácnostProstataInkontinenceSuperpotravinyLepekRýma

Podobné dotazy

Nejnovější dotazy

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy