Je vaše Kočičí Veličenstvo zvyklé na aktivní život venku? Pak je zapotřebí jej chránit před onemocněními vhodným očkováním, nechat vykastrovat ale nezapomínejte ani na ochranu před dotěrnými parazity: blechami a klíšťaty. Zejména pokud se vaše kočička vrací domů, hrozí zamoření domácnosti blešími nezvanými hosty.
Je vaše Kočičí Veličenstvo zvyklé na aktivní život venku? Pak je zapotřebí jej chránit před onemocněními vhodným očkováním, nechat vykastrovat ale nezapomínejte ani na ochranu před dotěrnými parazity: blechami a klíšťaty. Zejména pokud se vaše kočička vrací domů, hrozí zamoření domácnosti blešími nezvanými hosty.
Ověřenou formou, jak chránit kočičího badatele před cizopasníky, jsou antiparazitické obojky, spreje či pudry nebo spot-on pipety (zakapávací pipety) s účinným roztokem, který se rozetírá do kůže, nejčastěji mezi lopatky, kam si zvíře nedosáhne. Váš mazlíček bude chráněn před útokem dospělých cizopasníků i jejich vývojovými stádii a onemocněními, která tito cizopasníci přenášejí. Nezapomínejte ani na pravidelné odčervování u zvířat žijících doma i venku pomocí odčervovacích tablet.
Kladete si otázku, zda antiparazitní obojek nebo spot-on pipetu? Obě formy mají své plusy i minusy. Při rozhodování hraje roli porovnání cena/účinnost, kolik času zvíře tráví venku a nakolik budete věnovat pozornost výměně/aplikaci. Z hlediska časového se proto vyplatí jednoznačně obojek. Ten zpravidla vydrží celou sezónu (6 - 8 měsíců) a máte klid, není nutné myslet na opakování aplikace každý měsíc.
Méně je někdy více. Obecně se nedoporučuje antiparazitika kombinovat, mohlo by dojít ke zvýšení koncentrace účinných látek a k ohrožení zdraví zvířete.
Ano. Antiparazitní (repelentní) obojky jsou navržené tak, aby byly pro zvíře bezpečné i při pohybu venku. Disponují bezpečnostní pojistkou, v případě zachycení zvířete se uvolní.
Ani okusování obojku mazlíčkovi nijak neškodí, protože účinné látky jsou vázány v matrici obojku nikoliv na jeho povrchu. V případě, že kočka obojek okusuje, lehce ho utáhněte.
Obojky jsou voděodolné a lze s nimi zvíře dokonce koupat. Účinná látka se totiž vstřebává do srsti a lipidové vrstvy kůže, tudíž působí i ve vodě. A pokud se vám mazlíček ze svých toulek vrátí umolousaný, můžete ho umýt antiparazitickým šamponem a poskytnout mu další péči pomocí veterinární kosmetiky.
Antiparazitní obojky s řízeným uvolňováním vysoce kvalitních účinných látek z tzv. “polymetrové matrice” umožňují pomalé uvolňování těchto látek až po dobu 8 měsíců do srsti a lipidové vrstvy kůže po malých dávkách. Ty se rychle přenáší na celý povrch těla zvířete, čímž ho průběžně chrání.
Důležité je vybrat vhodnou velikost obojku podle váhy zvířete.
Výhody obojku:
Nevýhody obojku:
Obojek lze nasadit i koťatům od 10 týdnů věku.
Řiďte se instrukcemi uvedenými v návodu každého produktu.
Nasazení obojku je snadné a rychlé. Vyjměte z obalu, odstraňte bezpečnostní spojky a přiložte na krk zvířete. Při utahování musí mezi obojkem a krkem zvířete zůstat mezera na dva prsty. Obojek nesmí být příliš těsný, ani příliš volný, aby mohly účinné látky působit.
Zákazníci hodnotí nejlépe řady Menforsan, Bolfo a Foresto. Nejlépe hodnoceným produktem je Foresto Obojek pro kočky a malé psy do 8 kg 38 cm.
Kategorii Antiparazitní obojky jsme pro vás seřadili podle hodnocení uživatelů od nejlépe hodnocených. Podívejte se na produkty z kategorie Antiparazitní obojky seřazené od nejlevnějších. Kategorii Antiparazitní obojky jsme pro vás také poskládali od nejkvalitnějších produktů.