Zpět do poradny
Dotaz z 17. 5. 2024

Dobrý den chtěla bych se zeptat mám potíže se žaludkem už tak rok, prý je podrážděný ze stresu, tak beru jedenkrát denně ráno nalačno omeprazol.
Minulé pondělí jsem dobrala antibiotika klacid bylo mi po nich strašně blbě tak jsem ve středu šla k obvodnímu lékaři a řekla že se mi vrátili potíže se žaludkem je mi těžko po každém jídle, už ani nevím co jíst, mléko mi nedělá dobře je mi po něm těžko tak jsem ho nahradila bezlaktózovým, křeče v žaludku, říhání, blbě se mi polyká a mám problémy s trávením a žlutou stolici a třeba den nejdu na velkou. Ve středu jdu na gastroskopii, tak doufám že už se něco zjistí, protože doktoři mi říkají ze jsem zdravý člověk, takto ale zdravý člověk nevypadá a trápí mě to že je mi zase zle. Takže čím si ulevit žaludku? Mátový čaj a rennie mi pomáhá. Děkuju za odpověď

Na dotaz odpovídá:

Mgr. Martina Macfeldová

Dobrý den,
je zcela možné, že aktuální zdravotní potíže máte po léčbě antibiotiky, při nichž je nutné užívat probiotika. I teď bych je nasadila. Doporučím Biopron s dávkováním 1 tobolka 1-2x denně během jídla. Stav by se měl pomalu zlepšovat. Určitě vyčkejte gastroskopii, která představuje endoskopické vyšetření, při němž se pomocí tenkého ohebného přístroje (gastroskopu) vyšetřuje horní část trávicího traktu. Lékaři poskytuje přímý pohled do jícnu, žaludku a dvanácterníku. Může odhalit onemocnění sliznic těchto jmenovaných orgánů. Provádí se při příznacích jako bolesti břicha, poruchy trávení, při chudokrevnosti atd.

Žlutá stolice může být známkou snížené funkce slinivky břišní, problémů s trávením tuků nebo dokonce přítomnosti určitých parazitů ve střevech. V obou případech může být změna barvy stolice dočasná a neškodná, ale přetrvávající změny by už měly být probrány s lékařem. Proto i zde by byly vhodné podat trávicí enzymy s každým větším jídlem 1 tabletu např. Pangrol.

Je možné, že budete mít v žaludku bakterii Helicobactera pylori. Dá se zjistit i domácím testem či vyšetřením na přítomnost bakterie, kterou zajistí ošetřující lékař. Potíže se mohou projevovat bolestmi žaludku či nevolností představující významný rizikový faktor při vzniku zánětu žaludeční sliznice (gastritidy) a žaludečních vředů. Pokud bude bakterie přemnožená a způsobuje těžkosti, bez antibiotické léčby se stav nezlepší.

Konzultujte s lékařem váš aktuální zdravotní stav a doporučené produkty.

S přáním pěkného dne Martina Macfeldová

Užitečné?

Doporučené produkty

Doporučené kategorie

Podobné dotazy

Nejnovější dotazy

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy